Najnowsze wpisy

Proza życia pod aktywnym wulkanem. Cienie i blaski Sycylii

2023-11-22

Prawdziwy obraz Etny znacznie różni się od tego przedstawianego e mediach i internecie. Lokalsi nie tylko z całkowitym spokojem akceptują fakt życia pod aktywnym wulkanem, ale jeszcze nazywają go „mamma Etna” i bardzo go kochają. Dlaczego? Przeczytaj fragment książki "Sycylia. Słońce, chaos i czerwone pomarańcze".

Trzy najpiękniejsze górskie trasy dla początkujących

2023-09-27

Chcesz rozpocząć górską przygodę, ale nie wiesz od jakich tras zacząć? A może planujesz rodzinny wypad w góry i szukasz szlaków przyjaznych najmłodszym? Mateusz Stawarz, autor bloga Zieloni w podróży, w swojej książce "Góry dla zielonych" proponuje łatwe trasy górskie dla początkujących. Wybraliśmy trzy najpiękniejsze z nich.

Lista TOP kierunków wakacyjnych Polaków

2023-08-08

Polacy pokochali urlopy poza granicami kraju. Wyjeżdżamy tłumnie, chętnie i... dość wiernie wybierając co roku te same kierunki. Gdzie spędzamy swoje urlopy i dlaczego? O tym w najnowszym wpisie na naszym blogu pisze Marta Knasiecka, Specjalistka od wakacji.

Kamperem po Skandynawii? Dlaczego nie!

2023-07-18

Marzysz o wyjątkowej podróży, która łączy dzikie, dziewicze krajobrazy z fascynującą kulturą? Skandynawia, region północnoeuropejski słynący ze swoich zapierających dech w piersiach widoków i bliskości natury, jest doskonałym celem dla podróżników poszukujących przygody i unikatowych doświadczeń. A podróżowanie po Skandynawii kamperem to bez wątpienia jedna z najlepszych form zwiedzania tego regionu.

Słowenia - dlaczego warto wybrać się na urlop do tego kraju?

2023-06-23

Większość osób, myśląc o Słowenii, widzi ją jedynie jako przystanek w drodze do Chorwacji. O tym dlaczego Słowenia może być wymarzonym kierunkiem docelowym i świetnym miejscem na spędzenie urlopu lub weekendu pisze Aleksandra Zagórska-Chabros, autorka bloga Bałkany i podróże według Rudej i książki „Słowenia. W krainie winnic, dzikiej przyrody i absolutnego zauroczenia”