9788381034326Malezja i Singapur - Złota seria
Promocja

Malezja i Singapur - Złota seria

Kod produktu: pgoldMalezja19
Kod kreskowy: 9788381034326
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:288
ISBN:978-83-8103-432-6
Premiera:2019-10-02
Rok wydania:2019
Cena promocyjna:
59,90PLN 23,96PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją:59,90PLN
Ilość: szt.
Promocja do dnia: 2024-05-10
Dostępność:duża

#petronastowers

Najwyższe bliźniacze wieże na świecie. Panoramę Kuala Lumpur najlepiej podziwiać z tarasu na 86. piętrze.

#hornbill

Egzotyczny dzioborożec, uważany przez niektórych za króla ptaków, zajmuje szczególne miejsce w malajskiej kulturze.

#infinitypool

Basen na dachu jednego z najsłynniejszych hoteli – Marina Bay Sands w Singapurze. Kąpieli w nim towarzyszy groza połączona z ekscytacją.

#gardensbythebay

Ogrody przyszłości, w których, poza tradycyjną roślinnością, spotyka się fantazyjne konstrukcje przypominające drzewa – ich korony zachęcają do spacerów.

 

Malezja to definicja egzotycznego (k)raju z tropikalnym klimatem, rafami koralowymi, plantacjami herbaty i ryżu, a także jedną z najlepszych kuchni ulicznych na świecie. To miejsce, do którego wraca się wielokrotnie.

Zuzanna Chmielewska, autorka przewodnika

 

Zuzanna Chmielewska

Podróżniczka i autorka bloga Zu in Asia, menedżerka za dnia i przewodniczka-amatorka wieczorami. Pasjonatka kultury azjatyckiej. Mieszkała w Malezji sześć lat.

Aleksandra i Andrzej Wiśniewscy

Ponad siedem lat mieszkali w Singapurze. Od czerwca 2018 r. przemierzają peryferie świata. Po drogach i bezdrożach niesie ich kamper przerobiony ze starej karetki. Przed nimi pięć kontynentów, 56 krajów, 150 tys. kilometrów i cztery lata w trasie z Polski na Alaskę. Swoją podróż dokumentują na stronie www.peryferie.com.

Małgorzata i Mariusz Kania

Archeolożka i antropolog, od kilku lat wspólnie przemierzają świat. Odwiedzili już cztery kontynenty – Azję, Afrykę, Amerykę Północną i Południową. Prowadzą blog reportażowy Habli Babli.

Magdalena Binkowska

Redaktorka, pilotka wycieczek. Zakochana w Azji rezydentka w Singapurze – miejscu, do którego tęskni, kiedy jest w Polsce.

 

KALEJDOSKOP

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Malezji i Singapurze, ale baliście się zapytać. Smaki kraju, kultura i sztuka, najlepsze pamiątki, słowniczek. I wiele, wiele więcej.

ZWIEDZANIE

Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, o których będziecie pamiętać latami. Pomocne polecenia i wskazówki lokalnych mieszkańców oraz autorów-podróżników Pascala.

WYCIECZKA

Podczas dwudniowej trasy wiodącej przez legendarne miasto – Malakkę – oraz malezyjską stolicę, Kuala Lumpur, można spróbować lodów o smaku duriana, wspiąć się po tęczowych schodach prowadzących do świątyni i wpaść w szał zakupów na Jonker Street.

PRZYDATNE

Rozdział ważny przed wyjazdem, ale i w trakcie podróży. Najważniejsze informacje praktyczne (np. dojazd z lotniska do centrum, czas lokalny, pieniądze, dostęp do Internetu, numery alarmowe i kierunkowe, placówki dyplomatyczne). Najistotniejsze z tych informacji znajdziecie także na okładce rozkładanej mapy.