#telaviv
Po pierwsze: nowoczesne wieżowce i liberalne plaże, a po drugie: stary port w Jafie i budynki w stylu Bauhausu. Oto esencja miasta!
#jerusalem
Ściana Płaczu, Kopuła na Skale, Droga Krzyżowa, uliczki Starówki, niewyraźne napisy w obcych językach… Każdego w tym wyjątkowym miejscu porusza coś innego.
#petra
Wpisana na listę UNESCO Petra słynie z ogromnych, wykutych w skałach grobowców. Dzięki barwnym piaskowcom nazywana jest „różowym miastem”.
#bedouinfood
Mezze to ciepłe lub zimne przystawki, które rozpoczynają posiłek: humus, kibbeh – jagnięce klopsiki czy puree z bakłażanów.
Jerozolima ma w sobie coś ze snu. Trudno opisać uczucia podczas wizyty w ogrodzie Getsemani, gdzie rosną drzewa oliwne, pod którymi modlił się Jezus.
Adam Dylewski, autor przewodnika
Adam Dylewski
Warszawiak, autor Wydawnictwa Pascal od 2000 r. (m.in. Śladami Żydów Polskich), laureat konkursu „Pióro Fredry” w 2011 r. Ma żonę i dziecko, kibicuje Polonii Warszawa.
Katarzyna Bobola i Piotr Kersz
Małżeństwo etnologów i podróżników zakochanych w Bliskim Wschodzie oraz długodystansowych pieszych szlakach górskich. Autorzy bloga wapniakiwdrodze.pl.
KALEJDOSKOP
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Ziemi Świętej i Jordanii, ale baliście się zapytać. Smaki kraju, kultura i sztuka, najlepsze pamiątki, słowniczek. I wiele, wiele więcej.
ZWIEDZANIE
Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, o których będziecie pamiętać latami. Pomocne polecenia i wskazówki lokalnych mieszkańców oraz autorów-podróżników Pascala.
WYCIECZKA
Wizyta w dwóch najbardziej znanych miastach Ziemi Świętej – Jerozolimie i Tel Awiwie – pozwala spojrzeć na kraj z zupełnie różnych perspektyw. To jak prawdziwa podróż w czasie.
PRZYDATNE
Rozdział ważny przed wyjazdem, ale i w trakcie podróży. Najważniejsze informacje praktyczne (np. dojazd z lotniska do centrum, czas lokalny, pieniądze, dostęp do Internetu, numery alarmowe i kierunkowe, placówki dyplomatyczne). Najistotniejsze z tych informacji znajdziecie także na okładce rozkładanej mapy.