9788381037747

Włocławek kujawsko-pomorskie (Pascal lajt)

Kod produktu: lWłocławek21
Kod kreskowy: 9788381037747
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:104
ISBN:978-83-8103-774-7
Premiera:2021-07-14
Rok wydania:2021
Cena:
26,90PLN
Ilość: szt.
Dostępność:duża
  • Gdzie kryją się kujawskie piramidy?
  • Kto nosił pseudonim Baltazar z Kujaw?
  • Co łączy Nawojkę i Polę Negri?
  • Gdzie znajduje się włocławska Ameryka?

 

Włocławek, czyli nowe spojrzenie na miasto fajansowe i jego najbliższą okolicę.

Podczas podróży z Pascalem zobaczysz, czym jest historia ze szkliwem dzisiejszości.

 

Włocławek w ciągu wieków zmienił charakter, z miasta biskupiego na robotnicze, jest jednak w jego obliczu element stały – Wisła i wszystko, co z nią związane. Te konotacje płynące z czasem i nurtem zamknąć można w fajansowej filiżance – kulturowym symbolu miasta. I dosmakować pomidorowym koncentratem.

To miasto dla osób, które potrafią dostrzec genius loci i odkrywać piękno także w tym, co pokornie zwyczajne, smakować esencję zawartą w kontrastach oraz w nowym duchu starych miejsc, jak we Wzorcowni. Nazwa ta jest wieloznaczna jak Włocławek – nawiązuje do przeszłości, ale oznacza też wyznaczanie trendów: historia ze szkliwem dzisiejszości.

 

Katarzyna Kluczwajd – historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.