Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych.Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych.Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych.Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych.Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych.Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych.
Promocja

Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych.

Kod produktu: wPolskaPodZiemią23
Kod kreskowy: 9788383170978
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:352
ISBN:978-83-8317-097-8
Premiera:2023-03-22
Rok wydania:2023
Cena promocyjna:
69,99PLN 41,99PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją:69,99PLN
Ilość: szt.
Promocja do dnia: 2023-12-03
Dostępność:duża

Piękno ukrytych pod ziemią miejsc jest jednym z najbardziej niedocenionych skarbów Polski.

 

Na odkrycie czekają niezwykłe jaskinie i groty rzeźbione przez naturę na przestrzeni tysięcy lat. Zagubione w ciemnościach dzieła poprzednich pokoleń również warte są zobaczenia. To świadectwa burzliwej historii zaklęte nie tylko w bunkrach i fortach, ale także w murach miejskich piwnic i składów. Jeszcze głębiej prowadzą sztolnie i korytarze kopalń, w których wciąż słychać echa uderzeń kilofów czy szum mrocznych rzek.

 

Z aparatem i statywem wyruszyłem w podróż po tych ukrytych światach. Zachwycony niezwykłym klimatem postanowiłem opisać swoje odkrycia. Tak powstała ta książka. Znajdziecie w niej opisy 40 podziemnych tras oferujących nie tylko malownicze (a momentami pełne grozy) widoki, ale również niesamowite historie.

 

Mikołaj Gospodarek

 

Czekają na Was m.in.:

- unikalna w skali Europy zabytkowa kopalnia kredy piszącej

- jedyna na świecie neolityczna kopalnia krzemienia pasiastego

- pełne tajemnic i legend podziemia kompleksu „Riese”

- ekstremalne fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień