projekt-9788381036313

Jak wygrać życie. Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei

Kod produktu: projekt-kJakWygraćŻycie20
Kod kreskowy: projekt-9788381036313
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:272
ISBN:978-83-8103-631-3
Premiera:2020-09-16
Rok wydania:2020
Wybierz:
Już od:
Cena:
31,50PLN
Ilość: szt.

Można się pokłócić, potem się pogodzić. Można zbudować dom i go zburzyć. Ale nic, nikt i nigdy nie cofnie człowieka, który znalazł się po drugiej stronie życia. To jest powód, żeby z całych sił walczyć o każde ludzkie istnienie – mówi profesor Alicja Chybicka, onkolog dziecięcy, hematolog, pediatra, immunolog, specjalista medycyny paliatywnej.
Trudno policzyć, ile dzieci wyleczyła z ciężkich, śmiertelnie groźnych chorób nowotworowych. Niektóre z nich miały zaledwie kilkanaście procent na przeżycie. Dziś studiują, pracują, nagrywają teledyski, jeżdżą konno. I chcą być onkologami.


Ta książka wyjaśnia, dlaczego szanse leczenia chorób nowotworowych u dzieci były bardzo niskie i jakie przełomy w medycynie zaczęły odwracać ten trend.
To również opowieści pacjentów, którzy dają świadectwo tego, że dzięki nadziei i determinacji – walkę z rakiem można wygrać.

Chciałabym z wysokości ośmiotysięcznika zobaczyć świat, w którym już nigdy żadne dziecko nie zachoruje na nowotwór. W którym my, lekarze onkolodzy dziecięcy, już nie będziemy potrzebni.


Prowadzę wojnę z Panem Bogiem o każde ludzkie istnienie po to, by mogło pozostać na tym świecie jak najdłużej.
prof. Alicja Chybicka