9788381032827Zanzibar - Złota seria
Promocja

Zanzibar - Złota seria

Kod produktu: pgoldZanzibar22
Kod kreskowy: 9788381032827
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:264
ISBN:978-83-8103-282-7
Premiera:2022-04-06
Rok wydania:2022
Cena promocyjna:
69,90PLN 34,95PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją:69,90PLN
Ilość: szt.
Promocja do dnia: 2024-05-10
Dostępność:duża

Zanzibar GOLD

 

Mimo rajskich fragmentów wybrzeża Zanzibar tętni życiem również z dala od oceanu – między ciasnymi alejkami Stone Town, w wiejskich meczetach i szkółkach koranicznych czy na plantacjach goździków i manioku. Warto poświęcić czas, aby poznać obie te twarze Ungui. W zamian otrzymamy życzliwość i ciekawość miejscowej ludności oraz niekończące się krzyki umorusanych dzieci: „Jambo!”.

Krzysztof Dopierała

#safaribluezanzibar

Zatoka Menai to największy wodny obszar chroniony Ungui. Każdego dnia flota łodzi dhow wypływa tu w rejs Safari Blue na pełną niespodzianek wycieczkę po malowniczej toni Oceanu Indyjskiego.

#zanzibarsunset

Plaże w Nungwi i Kendwie słyną z zapierających dech w piersiach widowisk o zmierzchu. Bajeczne zachody słońca można podziwiać z knajpki na piasku lub z pokładu tradycyjnej łodzi.

#zanzibarkiteparadise

Urokliwa plaża w Paje jest głównym ośrodkiem kitesurfingu na Zanzibarze. Choć sezon na latawce jest dwa razy do roku, to w tej części wyspy trwa bezustannie.

#therockzanzibar

Restauracja The Rock stała się jednym z niepisanych symboli Ungui. Do powstałego na solidnej skale lokalu podczas przypływu można się dostać jedynie łódką.

W PRZEWODNIKU

KALEJDOSKOP: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Zanzibarze, ale baliście się zapytać. Smaki kraju, kultura i sztuka, najlepsze pamiątki, słowniczek. I wiele, wiele więcej.

ZWIEDZANIE: Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, o których będziecie pamiętać latami. Pomocne polecenia i wskazówki lokalnych mieszkańców oraz autorów-podróżników Pascala.

WYCIECZKA: Safari w lądowej Tanzanii to świetny i łatwy do realizacji pomysł. Na Zanzibarze działa wiele organizatorów wycieczek do światowej sławy parków narodowych, w których można obejrzeć zachód słońca nad gorejącą sawanną.

PRZYDATNE: Rozdział ważny przed wyjazdem, ale i w trakcie podróży. Najważniejsze informacje praktyczne (np. dojazd z lotniska do centrum, czas lokalny, pieniądze, dostęp do Internetu, numery alarmowe i kierunkowe, placówki dyplomatyczne). Najistotniejsze z tych informacji znajdziecie także na okładce rozkładanej mapy.