Wakacje czas start! Najlepsze miejsca w Polsce na weekend

2023-04-03

Polska to idealny kierunek na jednodniowy lub weekendowy wypad. Coraz więcej osób zostaje w kraju i planuje zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce, i dla nikogo nie jest to już zaskoczeniem. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy gdzie w Polsce można spędzić weekend. W naszym kultowym przewodniku "Polska na weekend" przygotowaliśmy aż 52 propozycje gotowych wycieczek po Polsce, takich jak najsłynniejsze plaże, parki rozrywki czy mniej zatłoczone górskie i miejskie ścieżki. Dzisiaj przyjrzymy się wydawałoby się oczywistemu kierunkowi na wakacyjny urlop w Polsce - Wybrzeże Bałtyckie. 

W czym tkwi tajemnica popularności wakacji nad Bałtykiem?

Pomorze to przecież nie tylko morze – to też jeziora, rzeki i lasy, zachęcające do aktywnego spędzania czasu. A może chodzi raczej o zabytki regionu? Pomorze to także unikalna, historyczna architektura nadmorskich miast, jak choćby gotyckie zabytki Słupska oraz wsi, jak charakterystyczne konstrukcje wiejskich domów Krainy w kratę. Jedno jest pewne. Pomorze środkowo-wschodnie, niezależnie od pory roku i pogody, oferuje mnogość wrażeń i atrakcji, jakich inne regiony Polski mogą mu jedynie pozazdrościć dlatego gdzie w Polsce spędzić weekend, jeśli nie na Pomorzu?

Pomorskie archiperełki i plaże

Piękne i funkcjonalne, miejskie i wiejskie, przy plaży lub w jej sąsiedztwie – pomorska architektura potrafi być zaskakująca. Imponujące muzeum w dawnym spichlerzu wojskowym z największą na świecie kolekcję dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza czy rozjaśniające krajobraz latarnie morskie w Ustce i Jarosławcu to tylko niektóre z atrakcji.

Jednodniowy wypad na plaże w Polsce 

Na szczęście parawany nie są w stanie przysłonić piękna nadbałtyckich plaż – wartych odwiedzenia o każdej porze roku. Począwszy od nadmorskiej dzielnicy Darłowa z 20-kilometrową przestrzenią, poprzez oryginalną plażę Dubaj w Jarosławcu czy nieco mniej popularną – i dzięki temu niezatłoczoną, plażą zachodnią w Ustce.

Jezioro Łebsko

Jezioro Łebsko jest trzecim pod względem wielkości tego typu akwenem w Polsce – i największym jeziorem przybrzeżnym na polskim Wybrzeżu. Połączone z morzem ujściowym fragmentem rzeki Łeby, w czasie sztormów zalewane jest morską słoną wodą. Jego walory przyrodnicze i krajobrazowe można podziwiać z pomostu widokowego w miejscowości Izbica.

Jezioro Grochacz

Ukryte z dala od zabudowań jezioro Grochacz to świetne miejsce na odpoczynek na łonie przyrody. Ze wsi Mironów można dojechać polną drogą do parkingu położonego na przesmyku między jeziorami Grochacz i Chłop.

Molo w Barlinku fot. M. GospodarekMolo w Barlinku

Niewielkie molo z zadaszonymi altanami, z którego można podziwiać taflę Jeziora Barlineckiego. Wzdłuż brzegu biegnie promenada spacerowa, którą przejść można do tzw. parku żydowskiego.

Weekendowe atrakcje w Polsce

Weekend z rodziną latem to najlepszy czas także na przeżycie niezapomnianych chwil w wesołych miasteczkach, parkach linowych i aquaparkach. Można też aktywnie wypocząć podczas wycieczek górskich i rowerowych przejażdżek a także zrelaksować się na ścieżkach dalekich od miejskiego zgiełku.

Wydawnictwo Pascal już od 25 lat doradza Polakom gdzie w Polsce spędzić weekend, jakie miejsca są warte uwagi i co najlepiej zobaczyć. Przewodnik Pascala Polska na weekend obfituje także w całą masę ciekawostek i praktycznych porad oraz propozycje gotowych wycieczek po całym kraju

Dodatkowo jubileuszowe wydanie przewodnika zawiera atrakcje w Polsce na weekend, na każdą porę roku i na każdy nastrój. 

Wakacje to idealny czas na kilkudniowe wypady z rodziną czy weekend we dwoje. W przewodniku znajdziecie aż 52 ciekawe pomysły na weekend z dziećmi oraz 365 przygotowanych tras.

Ulubiony przewodnik Polaków Polska na weekend dostępny w naszym sklepie - zobacz tutaj!