Skandynawia na czterech kółkachSkandynawia na czterech kółkachSkandynawia na czterech kółkach

Skandynawia na czterech kółkach

Kod produktu: pzmotSkandynawia23
Kod kreskowy: 9788383170954
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:336
ISBN:978-83-8317-095-4
Premiera:2023-06-14
Rok wydania:2023
Cena:
79,99PLN
Ilość: szt.
Dostępność:duża

Norwegia , Szwecja , Dania + Finlandia

 

Skandynawia to niezwykła dziewicza przyroda, urocze miasteczka i ciekawe stolice. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: muzea, nadmorskie kurorty, połowy ryb, tysiące kilometrów tras rowerowych, stoki narciarskie i wiele innych atrakcji.

Szwecja kusi różnorodnością: licznymi zatokami o skalistych zboczach i wybrzeżach szkierowych oraz oryginalnym designem nadmorskich miasteczek. Norwegia słynie z górzystych terenów, pokrytych śniegiem szczytów i oszałamiających fiordów, a także z niezwykle gościnnych mieszkańców. Finlandia to połączenie dzikiego piękna, ciekawej architektury oraz lokalnych tradycji kulinarnych. Dania natomiast to idealne miejsce na wakacje, szczególnie ze względu na słynne plaże z kąpieliskami.

Przewodnik zawiera:

- 17 autorskich tras po Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii,

- katalog kempingów w każdym z opisywanych krajów,

- szczegółowe mapy z przebiegiem tras.

Paulina Górszczak – absolwentka skandynawistyki oraz turystyki i rekreacji. Uzależniona od podróży na Północ, od kawy i od skandynawskich kryminałów. Autorka bloga Marchewkowa Skandynawia, na którym publikuje recenzje książek, porady podróżnicze, a także relacje z wyjazdów do Szwecji, Norwegii, Danii oraz Finlandii.