AMAZONIA – PŁUCA ZIEMI
SZLAKIEM INKÓW DO MACHU PICCHU
TANIEC DIABŁÓW PODCZAS KARNAWAŁU W ORURO
Wartość popularnej w ostatnich czasach komosy ryżowej (quinoa) docenili już Inkowie. W tradycyjnej kuchni mieszkańców Andów roślina ma wiele zastosowań, m.in. z jej fermentowanych ziaren robi się napój alkoholowy zwany chicha.
#machupicchu
Obowiązkowa atrakcja podczas pobytu w Peru – ukryte pomiędzy andyjskimi szczytami miasto, które nigdy nie zostało zdobyte. Do ruin prowadzi słynny Szlak Inków.
#cuzco
Pępek świata, centrum imperium Inków, położone wysoko w górach pomiędzy zielonymi dolinami, to znakomity przykład kunsztu inkaskich budowniczych.
#titicaca
Najwyżej położone jezioro żeglowne świata to miejsce unikatowe. Żaden łańcuch górski nie może pochwalić się tak dużym i znajdującym się tak wysoko akwenem.
#salardeuyuni
W zależności od pory roku to największe solnisko na ziemi ma różne oblicza – zimą jego powierzchnia staje się przeraźliwie biała, a latem tworzący się na niej płytki film wodny rozmywa horyzont i odbija niebo.
Daria Grzybowska, podróżniczka z zamiłowania. Od 2013 r. wraz z mężem przemierza świat na rowerze (www.namiotnaszdom.com), którym przejechała niemal wszystkie kontynenty. Przyszłość wiąże z Peru, w którym odnalazła swoje miejsce na ziemi.
Sławomir Adamczak, autor przewodników, jeden z założycieli poznańskiego Klubu Obieżyświatów. Aktualnie organizuje wyprawy fotograficzne i trekkingowe w peruwiańskie Andy i boliwijskie Altiplano.
Katarzyna Firlej-Adamczak, przez wiele lat dziennikarka i specjalistka od marketingu, ostatecznie skoncentrowała się na pisaniu tekstów o tematyce podróżniczej.