Paryż. O codziennym życiu nad Sekwaną z książką i bagietką pod pachą
Promocja

Paryż. O codziennym życiu nad Sekwaną z książką i bagietką pod pachą

Kod produktu: projekt-kParyżOCodziennymŻyciu23
Kod kreskowy: projekt-9788383171197
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:304
ISBN:978-83-8317-119-7
Premiera:2023-06-28
Rok wydania:2023
Wybierz:
Już od:
Cena promocyjna:
59,99PLN 38,99PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją:59,99PLN
Ilość: szt.
Promocja do dnia: 2024-03-08
  • Jak znaleźć pracę marzeń w mieście zakochanych?
  • Czy w Paryżu warto mieć samochód?
  • Ile kosztuje życie w stolicy Francji?
  • Co tak naprawdę jedzą Francuzi?

Klaudia Fałat, autorka bloga Moment z francuskim, od lat zachwyca się paryską codziennością. W swojej opowieści poprowadzi nas przez najpiękniejsze dzielnice miasta oraz najsłynniejsze zabytki i muzea. Wraz z nią odwiedzimy również urocze kręte uliczki, atrakcje poza turystycznym szlakiem, domy handlowe i domy mody, a także poznamy tajniki francuskiego savoir vivre’u.

Dzielnica dziewiąta jest jedną z moich ulubionych. Mieszkałam przy przepięknej ulicy Martyrs, pełnej butików, piekarni, cukierni, warzywniaków, sklepów z serami czy owocami morza, księgarni, lokali oferu­jących jedzenie na wynos i wszystkiego, co potrzebne do życia. Przy niej mieszkają prawdziwi paryżanie. Właśnie tu przychodzą rano po bagietkę, po południu na obiad, do apteki i tabaki, a wieczorem na wino. Tu­taj obserwuje się prawdziwe życie.

Klaudia Fałat – zakochana w jedzeniu, dobrym winie, języku francuskim i oczywiście – w Paryżu. Lubi rozmowy, długie spacery i książki. W wolnym czasie fotografuje. Uwielbia podróże, te małe i duże, i związane z nimi poczucie wolności. Wrocławianka z pochodzenia, paryżanka z wyboru. Autorka bloga Moment z francuskim.