9788381033190

Meksyk - Złota seria

Kod produktu: pgoldMeksyk18ITAKA
Kod kreskowy: 9788381033190
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:288
ISBN:978-83-8103-319-0
Premiera:2018-10-03
Rok wydania:2018

TEOTIHUACÁN – MIASTO BOGÓW

PODWODNY ŚWIAT MORZA KARAIBSKIEGO

RUINY MAJÓW W TULUM

Kilkadziesiąt gatunków ostrych papryk sprawia, że Meksyk może poszczycić się jedną z najbardziej charakterystycznych i pikantnych kuchni świata. Kto nie spróbował słynnych chiles, ten nie zna smaku Meksyku!

Iwona Klemczak i Ola Synowiec, autorki przewodnika

#cenotes

Naturalne baseny w wapiennych skałach z krystalicznie czystą wodą są rajem dla nurków. Z niektórych cenotes można dopłynąć do leżących głębiej podwodnych jaskiń.

#fridakahlo

Malutki wąsik i zrośnięte brwi to znaki rozpoznawcze kobiety, która stała się obiektem kultu w Meksyku. W stolicy warto odwiedzić Casa Azul – dom-muzeum Fridy.

#palenque

Na terenie ruin dawnego miasta Majów dokonano jednego z największych odkryć archeologicznych XX wieku – znaleziono tu grobowiec Pakala. Miejsce otaczają turkusowe wodospady.

#zócalo

Jeden z największych rynków świata tak naprawdę nosi nazwę Plaza de la Constitución. Stoi na nim olbrzymia katedra – największa w Ameryce Łacińskiej, budowana aż trzy wieki.

Ola Synowiec, dziennikarka, latynoamerykanistka, autorka bloga Mexicomagicoblog oraz książki reporterskiej o wierzeniach w Meksyku Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk. W Meksyku mieszka od 2011 r.

Iwona Klemczak, licencjonowana przewodniczka po Meksyku, z wykształcenia iberystka. Autorka strony www.meksykpopolsku.pl. W Meksyku od siedmiu lat, obecnie mieszka w stolicy.

Zofia Siewak-Sojka, tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej i rosyjskiej, autorka przewodników.

Podczas swojego dwuletniego pobytu na stypendium w mieście Meksyk zwiedziła niemal cały kraj.