projekt-9788376428697

Julia jest w Australii

Kod produktu: projekt-kJuliaJestWAustralii16
Kod kreskowy: projekt-9788376428697
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:320
ISBN:978-83-7642-869-7
Premiera:2016-10-26
Rok wydania:2016
Wybierz:

Zawsze jest ryzyko, że słów jest więcej niż treści – ale nie u Julii. Pisze konkretnie, dziennikarsko, ale jednocześnie przepełnia wszystko emocjami. Lubię to!

Jarosław Kuźniar

 

Julia Raczko

Autorka książki podróżniczej Gdzie jest Julia? oraz popularnego bloga Where is Juli + Sam. Jakiś czas temu porzuciła pracę producentki telewizyjnej oraz podwarszawski Milanówek i wyruszyła w samotną wyprawę dookoła świata. Zakochała się i nigdy nie wróciła.

Od ponad trzech lat mieszka na przedmieściach Brisbane. Pisze i opowiada o Australii – o życiu i podróżach po tym wciąż mało znanym, a tak intrygującym kraju. Współprowadzi także polską szkołę oraz audycję w radiu etnicznym.

Lubi rozmawiać z nieznajomi i obserwować życie z okna kawiarni.

Uśmiech to jej znak rozpoznawczy - w końcu otwiera wszystkie drzwi.

 

Australia na co dzień i w podróży

 

W trakcie podróży dookoła świata Julia poznaje Sama i spontanicznie przeprowadza się do Brisbane. Musi poradzić sobie z nową australijską rzeczywistością: filozofią no worries, uzależnieniem od kawy, wszędobylskimi gadami, nieznanymi zwyczajami tuziemców oraz – najgorszym – narastającą tęsknotą za bliskimi … Tę codzienność uzupełnia podróżami – w końcu Australia kryje tyle niezwykłych miejsc…

 

Razem z nią odwiedzimy Sydney, Melbourne, Adelajdę, Darwin i odległy Outback. Przejedziemy najbardziej spektakularną drogę wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Zwiedzimy dziewiczą Wyżynę Kimberley. Spotkamy kazuary, koale, krokodyle i… pająki. Zanurkujemy na Wielkiej Rafie. Usiądziemy pod sławną Operą. I posłuchamy aborygeńskich historii pod Uluru.

 

Subiektywny przewodnik po Australii – ciekawych miejscach, nieznanej historii i pokręconej codzienności.

 

Gdy jechałam na Papuę Nową Gwineę zdobywać wulkan Giluwe, pierwszą myślą było: muszę poznać Julię. Kibicowałam ogromnie jej pierwszej książce i trzymam kciuki za kolejną. To niesamowita opowieść, bo Julia zakochała się w Australii dosłownie. Byłam w Australii kilka razy i mogę powiedzieć, że ją znam, ale Julia pisze o niej tak intrygująco, zaskakująco i wyjątkowo oraz robi tak przepiękne zdjęcia, że chciałabym tam wracać jeszcze raz i jeszcze raz. Nawet do miejsc, w których już byłam.

Ewa Wachowicz

 

 

Gdzie jest Julia? to pierwsza książka Julii Raczko.

Opowieść o sześciomiesięcznej podróży przez 10 krajów: Tajlandię, Malezję, Indonezję, Australię, Nową Zelandię, Polinezję Francuską, Chile, Peru, Kubę i Meksyk.