9788381037730

Inowrocław kujawsko-pomorskie (Pascal lajt)

Kod produktu: lInowrocław21
Kod kreskowy: 9788381037730
Wydawnictwo:Wydawnictwo Pascal
Typ oprawy:miękka
Liczba stron:104
ISBN:978-83-8103-773-0
Premiera:2021-07-14
Rok wydania:2021
Cena:
26,90PLN
Ilość: szt.
Dostępność:duża
  • Gdzie znajduje się jedna z najwęższych ulic w Polsce?
  • Czemu Kujawiacy chodzą z kozą?
  • Co łączy Mysią Wieżę z „morzem Polaków”?
  • Jakie miasto zwane jest Kujawską Jerozolimą?

 

Inowrocław, czyli nowe spojrzenie na kujawski kurort i jego najbliższą okolicę.

Podczas podróży z Pascalem poczujesz, jak historia o solnych korzeniach działa na zmysły.

 

Inowrocław, górniczy i uzdrowiskowy, rolniczy i przemysłowy, historycznie jest słony – ma historię o solnych korzeniach. A w jej tle znaleźć można kryształowy pył z Huty Szkła Irena, szelest maszyn poligraficznych, także echo huku katastrofalnych zapadlisk pokopalnianych.

To bogactwo ziemi określiło charakter Inowrocławia, który warto poznawać wszystkimi zmysłami. Park Solankowy z pomnikami przyrody i pomnikami ważnych person, Królówka i historyczne centrum pozwalają smakować klimat i doświadczać genius loci „miasta na soli”, które dziś jest tętniącym życiem ośrodkiem o różnobarwnych obliczach.

 

Katarzyna Kluczwajd – historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.