O wydawnictwie Pascal

Wydawnictwo Pascal jest liderem wśród wydawnictw turystycznych w Polsce.

Oferta wydawnictwa obejmuje ponad 500 tytułów przewodników w kilku seriach. Znaczna część oferty dostępna jest także w postaci cyfrowej  w wersjach epub oraz mobi.

Pascal tłumaczył i wydawał publikacje podróżnicze oraz przewodniki największych wydawców na świecie bardzo wcześnie jednak została podjęta decyzja o stworzeniu przewodników w oparciu o własne treści, pozyskane przez polskich podróżników–autorów. Polacy lepiej wiedzą czego potrzebują rodacy i zwracają uwagę np. na polskie akcenty za granicą czy dobierają bazę noclegową do możliwości polskiego portfela. Obecnie autorzy Pascala przemierzają Azję przygotowując przewodniki m.in. po Wietnamie, Tajlandii oraz Indiach.

Pascal gromadzi zasoby informacyjne dotyczące nie tylko zagranicznej ale i polskiej  infrastruktury turystycznej oraz na bieżąco je aktualizuje. Dostarcza także treści turystyczne dla instytucji rządowych i pozarządowych promując Polskę na arenie międzynarodowej. 

Pascal opracowuje również przewodniki na zamówienie, które wykorzystywane są w akcjach promocyjnych lub jako prezenty korporacyjne. Wydawnictwo inicjuje i angażuje się w działania mające na celu popularyzację świadomej i bezpiecznej turystyki oraz aktywnego stylu życia.

Od kilku lat Pascal z powodzeniem wykorzystuje swoje kompetencje wydawnicze poszerzając ofertę m.in. o literaturę podróżniczą - relacje z podróży po świecie, ale i po Polsce. Piszą dla nas polscy dziennikarze, aktorzy, a także specjaliści od survivalu.


Wydawnictwo Pascal
ul. Zapora 25
43-382 Bielsko-Biała

NIP 521-29-68-973, REGON 014853973, KRS 0000098723
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy KRS
kapitał zakładowy 3 669 650 zł


Prezes Zarządu, Redaktor Naczelna - Agnieszka Hetnał

Dyrektor Strategiczny Pascal Creative - Bogumił Gzik

Dyrektor ds. Handlowych - Monika Maćkowiak

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |