Żona Lota jeszcze się zastanowi

9788376425238
Premiera:2015-04-22
ISBN:978-83-7642-523-8
Tytuł oryginalny:Żona Lota
Liczba stron:464
Format:130x200
Typ oprawy:miękka-klejona

Żona Lota jeszcze się zastanowi

Intrygująca powieść o poszukiwaniu własnej drogi.

 

Nina Lot od zawsze pozwalała innym podejmować za siebie decyzje. Teraz ma trzydzieści pięć lat, cierpi na napady paniki i boi się, że wkrótce jak biblijna żona Lota zamieni się w słup soli. Mimo że na pozór wszystko wydaje się w porządku, jej egzystencja to, jak sama mówi, nieżyt, a nie życie. Ulubionym zajęciem jej męża jest śledzenie klęsk i katastrof na iPadzie, Niny – zastanawianie się i zabawa słowami. On melancholię żony traktuje jako zwyczajną histerię i aplikuje jej terapię z Wikipedii.

 

Pewnego dnia Nina znajduje w bibliotece zakładkę, którą postanawia zatrzymać dla siebie. Poprowadzi ją ona do nowej opowieści, pękających szyszek, podartych szkiców, traktatu z początków XX wieku i mieszkania pewnego artysty. Nina zrezygnuje z rozsądku i da szansę intuicji.

 

Tak dobry debiut nie zdarza się często!

Damian Gajda, Onet

 

Czytając Żonę Lota, myślałam o kobietach w potrzasku. Uwięzionych w związku i kochających za bardzo. Warto przeczytać tę powieść. Może nas uzdrowić i obudzić z miłosnego letargu.

Magda Kuydowicz, TVN Style

 

Lot siedział na kanapie, jakoś tak pod koniec listopada, i patrzył w swojego iPhone’a. Dotykał go w sposób, w jaki mnie nigdy jeszcze nie dotykał, i nawet trochę czułam się o to zazdrosna. Była to przecież ogromna niesprawiedliwość: miałam na sobie cienką bluzkę, a telefon jedynie brzydką silikonową osłonkę. Przez tę bluzkę prześwitywało moje szczupłe ciało. Pachniałam jaśminem i włosy miałam w nieładzie, który zrobił mi fryzjer kilka godzin wcześniej. Ja więc jaśminem, a telefon nijak, trochę plastikiem, a trochę cyframi. Pomyślałam: Jak mnie kocha, to zauważy.

 

JOANNA SKWAREK

Pochodzi z Lublina, ale mieszka i pracuje w Holandii, gdzie po czternastu latach porzuciła karierę w japońskiej firmie na rzecz pasji do literatury. W książkach, które czyta, podobnie jak w życiu, nałogowo podkreśla fragmenty. Prowadzi bloga literackiego kroliczanora48.blogspot.nl.

Lubi pływać, uprawia jogę. Mama dwójki dzieci, żona jednego męża. Nie jest laureatką żadnych nagród. Liczy na wygraną na loterii, choć nie kupuje losów. Żona Lota jeszcze się zastanowi to jej debiut powieściowy.

 

Bestsellery w tej kategorii

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |