Złota seria - Jordania

Złota seria - Jordania
Premiera:2019-10-02
ISBN:978-83-8103-495-1
Liczba stron:256
Format:142x200
Typ oprawy:miękka
Rok Wydania:2019
Cena:54.90PLN
Dostępność:duża

Złota seria - Jordania

JORDANIA

 

Wiele cech społeczeństwa jordańskiego i arabskiego najmocniej wyraża się w kulturze beduińskiej. Beduini są znani ze swojej gościnności i jest to część ich wyznania, zakorzenionego w surowości pustynnego życia. Każdy podróżnik jest mile widziany.

Katarzyna Bobola i Piotr Kersz – autorzy przewodnika

 

#wadiramm

Pustynia Wadi Ramm ze swoim księżycowym krajobrazem, czerwonymi wydmami i łukami skalnymi to idealne miejsce, aby poznać kulturę Beduinów.

 

#rainbowstreet

Jedna z uliczek Ammanu pełna jordańskich przysmaków, łącząca historię z teraźniejszością.

#madabamap

Mapa Ziemi Świętej tworząca posadzkę w cerkwi św. Jerzego w Madabie jest stworzona z 2 mln. elementów i była układana przez 6 lat.

#keffiyeh

Tradycyjne męskie nakrycie głowy, zwykle chusta w białym lub czerwonym kolorze. Ma chronić głowę przed piekącym słońcem i pustynnym piaskiem.

 

Katarzyna Bobola i Piotr Kersz - małżeństwo etnologów i podróżników zakochanych w Bliskim Wschodzie i długodystansowych pieszych szlakach górskich. Autorzy bloga wapniakiwdrodze.pl.

Klienci kupili również:

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |