Zakopane i Tatry na weekend [Seria na weekend]

9788375135121
ISBN:978-83-7513-512-1
Typ Asortymentu:Książka

Zakopane i Tatry na weekend [Seria na weekend]Zakopanego i Tatrnie trzeba reklamować. Najwyższy masyw górskiej Słowacji, jedyne „prawdziwe”góry w nizinnej Polsce i jedyne o charakterze alpejskim między Alpami aKaukazem… Wszystkie atrakcje typowe dla najwyższych obszarów górskich, zwyjątkiem lodowców, skoncentrowane są tutaj na powierzchni 790 km2. Dlaporównania, Alpy liczą 175 tys. km2, a Himalaje aż 650 tys. km2. Magnesemprzyciągającym wędrowców w Tatry od przeszło 150 lat jest oryginalna kulturagórali, nie tylko podhalańskich, ale także tych ze Spisza, Liptowa i Orawy.Zwłaszcza że – w przeciwieństwie do większości regionów kraju – nie chodzitylko o skanseny i zakurzone gablotki w muzeach, ale żywych ludzi ze swojągwarą, muzyką, mentalnością i zwyczajami.

"Zakopane iTatry na weekend" zostały napisane z myślą o Tobieturysto, wczasowiczu czy wędrowcu, który niecierpliwie czekasz na urlop lubweekend.

Ten przewodnik spełni Twoje oczekiwania i oczekiwania wszystkich innychzajętych i zapracowanych współczesnych ludzi, gdyż pokazuje, jak interesującospędzić wolne od pracy dni. Z nim żaden weekend, nawet deszczowy i zimny, niebędzie nudny.

Przewodnik jest lekki i - dzięki spirali oraz skrzydełkom mogącym pełnić rolęzakładek - poręczny. Łatwo zapakować go do torby lub walizki. Z przyjemnościąsię go też z tej torby lub walizki wyjmuje. "Weekend" może siępodobać: czarna, dynamiczna okładka, strony z kolorowymi marginesami, ramkami,wyróżnieniami oraz pięknymi zdjęciami i barwnymi mapkami.

Największym atutem przewodnika jest jednak jego koncepcja - podział nastarannie zaplanowane dwudniowe trasy, prowadzące do najciekawszych miejscopisywanego regionu: zabytków, rezerwatów przyrody, szlaków pieszych,rowerowych i kajakowych. Dzięki temu wystarczy wskoczyć w samochód, wybraćtrasę ze spisu treści i zanurzyć się w przyjemności, jakie oferuje czas wolny.O resztę zadba przewodnik.

Istotną zaletą "weekendu" jest też czytelny układ informacji. Trasyopisane w przewodniku są wyszczególnione na poglądowej mapce na wewnętrznejokładce. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu trasy, barwnej mapki, czasui planu zwiedzania na każdy dzień oraz opisów poszczególnych "punktówprogramu". Opisy tworzą informacje historyczne lub przyrodnicze orazpraktyczne (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwne zdjęcia. Przykażdym obiekcie podano przybliżony czas zwiedzania. Miejsca, szczególnieciekawe lub charakterystyczne, wyróżniono piktogramami. Kolorowe ramkizawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Każdą trasęzamykają informacje dotyczące noclegów, gastronomii, rozrywek, imprez... Z"weekendu" korzysta się łatwo, przyjemnie, bez stresu. Z"weekendem" spędza się czas na luzie.

Przewodniki na weekend pokazują, że by żyć ciekawie, nie trzeba przepływaćprzez ocean. Wystarczy wyskoczyć za miedzę. Polska jest ciekawa!

Bestsellery w tej kategorii

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |