Zabić Lincolna. Szokujący zamach, który zmienił Amerykę

9788376421490
Premiera:2013-02-20
ISBN:978-83-7642-149-0
Typ Asortymentu:Książka
Cena:19.90PLN
Dostępność:duża

Zabić Lincolna. Szokujący zamach, który zmienił Amerykę


Premiera: 20 luty 2013 r.

Lincoln – człowiek, który był wizjonerem demokratycznej Ameryki. Jego działania sprawiły, że godność i wolność stały się normalnością dla każdego.
Janusz Kamiński, operator filmu Lincoln

Fascynujący thriller o ostatnich tygodniach życia Lincolna i kulisach udanego zamachu. Pełne napięcia śledztwo dziennikarza i historyka odtwarza dzień po dniu, godzina po godzinie działania prezydenta i zamachowców.

Czy śmierć Lincolna była aktem szaleńca? A może to wynik skrupulatnie zaplanowanego spisku? Do dziś nie wiadomo, dlaczego strażnicy opuścili swoje stanowiska, dlaczego mosty zostawiono otwarte, a telegramy z rozkazem poszukiwania zabójcy nie zostały wysłane.

Brutalna rzeczywistość ogarniętej chaosem wojny Ameryki. Dramat żołnierzy umęczonych konfliktem. I prezydent, który wie, że musi zginąć.

Zabić Lincolnato nie tylko książka historyczna – to mroczny thriller o zamachu, który zmienił Amerykę.

"Zabić Lincolna" czyta się jak doskonały kryminał. To, że to historia prawdziwa, czyni książkę jeszcze bardziej emocjonującą.Bartosz Węglarczyk
Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |