Zabić Lincolna. Szokujący zamach, który zmienił Amerykę

9788376421490
Premiera:2013-02-20
ISBN:978-83-7642-149-0
Typ Asortymentu:Książka

Zabić Lincolna. Szokujący zamach, który zmienił Amerykę


Premiera: 20 luty 2013 r.

Lincoln – człowiek, który był wizjonerem demokratycznej Ameryki. Jego działania sprawiły, że godność i wolność stały się normalnością dla każdego.
Janusz Kamiński, operator filmu Lincoln

Fascynujący thriller o ostatnich tygodniach życia Lincolna i kulisach udanego zamachu. Pełne napięcia śledztwo dziennikarza i historyka odtwarza dzień po dniu, godzina po godzinie działania prezydenta i zamachowców.

Czy śmierć Lincolna była aktem szaleńca? A może to wynik skrupulatnie zaplanowanego spisku? Do dziś nie wiadomo, dlaczego strażnicy opuścili swoje stanowiska, dlaczego mosty zostawiono otwarte, a telegramy z rozkazem poszukiwania zabójcy nie zostały wysłane.

Brutalna rzeczywistość ogarniętej chaosem wojny Ameryki. Dramat żołnierzy umęczonych konfliktem. I prezydent, który wie, że musi zginąć.

Zabić Lincolnato nie tylko książka historyczna – to mroczny thriller o zamachu, który zmienił Amerykę.

"Zabić Lincolna" czyta się jak doskonały kryminał. To, że to historia prawdziwa, czyni książkę jeszcze bardziej emocjonującą.Bartosz Węglarczyk

Bestsellery w tej kategorii

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |