Wszystkie żony Hemingwaya

9788376421711
Premiera:2014-06-04
ISBN:978-83-7642-171-1
Tytuł oryginalny:MRS HEMINGWAY
Liczba stron:352
Format:144 x 208
Typ oprawy:twarda-klejona
Typ Asortymentu:Książka

Wszystkie żony Hemingwaya

 

Książka Roku 2014 według brytyjskiego magazynu „Harper’s Bazaar”

 

Cztery kobiety. Cztery historie. Jeden mężczyzna.

 

Opowieść o tym, jak kochać i być kochanym przez jednego z najsłynniejszych pisarzy.

 

Lato 1926 roku. Ernest Hemingway i jego pierwsza żona spędzają wakacje w willi we Francji. Pływają w morzu, grają w brydża, piją wino i cieszą się sobą. Trwałości związku zagraża jednak piękna i kusząca Fife…

 

Osiem lat starsza od męża Hadley Richardson, pochodząca z zamożnej katolickiej rodziny Pauline Pfeiffer, korespondentka wojenna Martha Gellhorn i dziennikarka Mary Welsh. Wszystkie panie Hemingway miały nadzieję, że ich małżeństwo będzie trwało wiecznie. Wszystkie się myliły.

 

Czy można pogodzić stabilność małżeństwa z potrzebą przygody? Spokój z ekscytacją?

 

– Przepędźmy oboje swoje samotności. – Pocałował ją, pocierając jej twarz nosem. – Nie opędzisz się ode mnie. Będę wierny jak pies. Jesteś moją ostatnią szansą.

 

Podobno za spektakularnym sukcesem mężczyzny zwykle stoi żona. Za Hemingwayem stoją… aż cztery. Czas, by wyszły z jego cienia.

Agnieszka Sztyler-Turovsky, ,,Elle”

 

Książka Naomi Wood to nie tylko fascynująca opowieść o miłości, zazdrości i zdradzie, ale też sugestywny obraz środowiska literackiego. Czyta się jednym tchem.

Iza Komendołowicz, ,,Pani”

 

Wood z łatwością przeplata przeszłość z teraźniejszością, opowiadając historię z czterech punktów widzenia… Jej portret Hemingwaya jest niezwykle interesujący.

„The Guardian”

 

Błyskotliwe spojrzenie na najważniejsze kobiety w życiu sławnego pisarza. Fascynująca opowieść o zdradzie i chwilach intymności.

„Marie Claire” (UK)

 

Wspaniała powieść! Dbałość o szczegóły, bogata wyobraźnia i znajomość ludzkich emocji. Znane fakty z biografii Hemingwaya zyskują nowe znaczenie.

„Daily Telegraph”

 

Trzeba niezwykłych umiejętności, aby nakłonić kogoś do przeczytania historii, której zakończenie jest powszechnie znane. Wszystkie żony Hemingwaya napisano tak pięknie i sugestywnie, że nie mogłam oderwać się aż do ostatniej strony.

Jojo Moyes, autorka Zanim się pojawiłeś

 

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |