Wietnam - Złota seria

9788381033459
Premiera:2018-10-03
ISBN:978-83-8103-345-9
Liczba stron:288
Format:142x200
Typ oprawy:miękka
Rok Wydania:2018
Cena:59.90PLN
Dostępność:duża

Wietnam - Złota seria

TĘTNIĄCE ŻYCIEM HANOI I HO CHI MINH

WYCIECZKA DO DELTY MEKONGU

FASCYNUJĄCA ZATOKA HA LONG

 

Wietnam jest pełen sprzeczności, które w magiczny sposób w nim współgrają. Stoją tu nowoczesne wieżowce obok niskiej, tradycyjnej zabudowy i świątynie łączące wpływy wielu religii. To chaos, w którym się można zakochać.

Emilia Krywko, autorka przewodnika

 

#hanoi

Tętniąca życiem metropolia, w której znajduje się aż 100 jezior i stawów, a na obrzeżach wyrastają wysokie góry. Zachwyca kolonialną architekturą i pachnie aromatyczną azjatycką kuchnią.

 

#halong

Największą atrakcją Ha Long, zatoki wpisanej na listę UNESCO, są kilkugodzinne lub kilkudniowe rejsy statkiem połączone ze zwiedzaniem którejś z 1969 skalistych wysp.

 

#vietnamfood

W Wietnamie czas jedzenia wiąże się z odpowiednimi rytuałami i stanowi najważniejszą część dnia. Aromatyczne dania to efekt mieszanki różnych kuchni: chińskiej, khmerskiej, a nawet francuskiej.

 

#nonlavietnam

Charakterystyczny strzelisty kapelusz zwanym nón lá to tradycyjne nakrycie głowy wykonane z przyciętych i wybielonych liści palmowych, które mocuje się na obręczach z cienkiego suszonego na piecu bambusa.

Klienci kupili również:

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |