Warszawa [Pascal Lajt]

Warszawa [Pascal Lajt]
Warszawa [Pascal Lajt]
9788376426976
Premiera:2016-03-30
ISBN:978-83-7642-697-6
Liczba stron:156
Format:115x190
Typ oprawy:miękka-PUR
Typ Asortymentu:Książka

Warszawa [Pascal Lajt]

Warszawa

 

Poznać i zrozumieć: Centrum Nauki Kopernik

Rowerem przez stolice!

Nowy symbol miasta: Stadion Narodowy

 

• Jaki jest najdłuższy budynek w Warszawie?

• Pod Bazyliszkiem czy Pod Lwem?

• Dla koneserów: jak na trzeźwo opuścić wytwórnię wódek?

• Do której istniejącej wciąż kawiarni chodził Chopin?

 

Warszawa, czyli nowe spojrzenie na stolicę Polski. Podczas wyjazdu z Pascalem uznasz, że Warszawa równa się dobra zabawa.

 

Warszawa niewątpliwie jest kobietą – żyjącą w pośpiechu, nerwową, trochę roztargnioną, lecz także pełną ciepła, namiętną, wywołującą niepokój. Nie oszałamia urodą, ale nie pozostawia człowieka obojętnym. Jej siły witalne wydają się nieskończone. Niesamowitego genius loci stolicy nie przekażą opisy ani fotografie. Trzeba tu pobyć, spacerować po nieznanych, odległych dzielnicach, zgubić się w labiryncie ulic, bram i podwórzy, wiele razy wracać w znużeniu do domu.

To miasto dla ludzi inteligentnych, wrażliwych i obdarzonych wyobraźnią. Takich, którzy gotowi są z pokorą, wyposażeni tylko w opowieść, wyruszyć pomiędzy obdrapane mury starych kamienic, szukać drobnych artefaktów, śladów światów, które odeszły bezpowrotnie. W Warszawie nie ma nic z banalnej skarbnicy pamiątek narodowych. Trzeba ją zwiedzać samotnie lub z kimś najbliższym, trzeba umieć ją poczuć, nawiązać z nią dialog, połączyć własną i jej historię.

 

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |