W Chinach jedzą Księżyc

9788376422541
ISBN:978-83-7642-254-1
Tytuł oryginalny:IN CHINA ESSEN SIE DEN MOND
Liczba stron:304
Format:130x200mm
Typ oprawy:miękka-klejona
Cena:9.90PLN
Dostępność:duża

W Chinach jedzą Księżyc

 

A może przeprowadzka do Chin?

 

Miriam i Tobias chcą zmienić swoje europejskie poukładane życie i doświadczyć szalonej przygody. Gdy pewnego dnia pojawia się oferta pracy w Szanghaju, postanawiają zaryzykować.

 

Kilka tygodni później lądują w betonowej orientalnej dżungli, w której żyje ponad dwadzieścia milionów ludzi. Ich oczom ukazuje się niesamowity obraz: parę osób wyszło na ulicę w piżamach, przez okno wylatuje kosz ze śmieciami, a dojrzałe kobiety paradują po mieście z torebkami Hello Kitty i ogromnymi lizakami. Czują się, jakby wylądowali na Księżycu.

 

Jak przetrwać w świecie, w którym wszystko jest made in China?

Dzięki poczuciu humoru, miłości i chińskiemu piwu!

 

To historia o zderzeniu dwóch kultur, fascynująca, miejscami niepoprawna politycznie i baaardzo zabawna!

 

Siodełko mojego roweru zdążyło osiągnąć temperaturę płyty kuchennej, siadając na nie niemal przypaliłam sobie tyłek. W końcu zrozumiałam, dlaczego latem tylu Chińczyków jeździ z mokrymi ręcznikami na głowie.

 

Jak to możliwe, że świat drży przed Chinami, krajem takich „rzemieślników” i „techników”? Żaden z tych ludzi nie myśli, tylko wykonuje drobiazgowo to, co mu kazano. Nowo wybudowane domy po czterech latach uchodzą za stare, a po kolejnych czterech się rozpadają. Czy to możliwe, czy tylko my mieliśmy tak wielkiego pecha?

 

To przedpołudnie spędził na zamawianiu gumki do wycierania. W Chinach wszystko jest regulowane centralnie, w sposób jak najbardziej nowoczesny, czyli online, i każdy pracownik jest zobowiązany do zamawiania materiałów biurowych przez Internet.


 

Bestsellery w tej kategorii

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |