Tallin i Estonia [Pascal Lajt]

9788381034074
9788381034074
Tallin i Estonia [Pascal Lajt]
Premiera:2019-02-20
ISBN:978-83-8103-407-4
Liczba stron:156
Format:115x190
Typ oprawy:miękka
Rok Wydania:2019
Cena:26.90PLN
Dostępność:duża

Tallin i Estonia [Pascal Lajt]

Tallin i Estonia

 

Tallin – potężne mury obronne

Carska rezydencja w Kadriorgu

Park Narodowy Lahemaa – w krainie zatok

 

Gdzie jest europejska Dolina Krzemowa?

Tallin – kolejna skandynawska stolica?

Jak poruszać się po bagnach?

Czy Estońskie Muzeum Narodowe wzniesie się w powietrze?

 

 

Tallin i Estonia, czyli nowe spojrzenie na nadbałtycki kraj i jego stolicę. Po podróży z Pascalem przekonasz się, dlaczego Estonii tak blisko do Skandynawii.

 

 

Tradycyjnym sportem Estończyków są… huśtawki! Wyglądają one jednak trochę inaczej niż te, które znamy z placów zabaw dla dzieci. Są dużo wyższe, a ponadto stoi się na nich, a nie siedzi. Huśtający próbuje rozhuśtać się siłą nóg i balansem ciała do takiego momentu, w którym zrobi pełny obrót.

Estończycy bardzo lubią korzystać z sauny, którą mają niemal w każdym domu, najczęściej w jej lokalnej wersji – jako saunę dymną. W tradycyjnych drewnianych budynkach znajduje się piec, w którym rozgrzane kamienie polewane wodą wypuszczają gorącą parę. Dym ucieka przez mały otwór pod niskim sufitem. Wizyta w saunie, oprócz walorów zdrowotnych, daje też okazję do integracji z lokalnymi mieszkańcami, którzy zazwyczaj dopiero w tym miejscu stają się towarzyscy i rozmowni.

 

 

Klienci kupili również:

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |