Prowansja i Lazurowe Wybrzeże [Pascal Lajt]

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże  [Pascal Lajt]
Prowansja i Lazurowe Wybrzeże  [Pascal Lajt]
9788376428369
Premiera:2016-06-01
ISBN:978-83-7642-836-9
Liczba stron:156
Format:115x190
Typ oprawy:miękka
Rok Wydania:2016

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże [Pascal Lajt]

• Pastis czy anyżek?

• Gdzie jest atelier Cézanne’a?

• Co łączy Prowansję i Persję?

• Gdzie został pochowany Albert Camus?

 

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, czyli nowe spojrzenie na Francję. Podczas wyjazdu z Pascalem odkryjesz lawendowe wybrzeże.

 

Pełna słońca i bajecznych kolorów Prowansja, najbardziej śródziemnomorska ze wszystkich francuskich prowincji, od razu kojarzy się z Francją, a wbrew pozorom wcale nie jest taka „francuska”. Wszak jej historia przez wieki toczyła się niezależnie od reszty kraju, inny też był miejscowy język. Najłatwiej zauważalną dla przybyszów odrębnością jest prowansalska kuchnia.

Lazurowe morze, palmowe promenady, splendor wielkich hoteli, kipiące bogactwo, ale i skaliste przylądki, urocze miasteczka oraz dzikie plaże – wszystko to z kolei kojarzy się z Lazurowym Wybrzeżem. Długi odcinek francuskiego wybrzeża Morza Śródziemnego ciągnie się od granicy włoskiej prawie aż po Tulon, a Lazurowym Wybrzeżem nazwano go dopiero przed ponad stu laty, gdy stał się modny wśród turystów.

Klienci kupili również:

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |