Przeczytaj fragment "Nocnej tęczy"!

Przepięknie napisana, pełna nadziei opowieść o dziecku, które musi zmierzyć się z dorosłym smutkiem, żalem i stratą.

Przeczytaj fragment "Nocnej tęczy":

"Stoimy na dziedzińcu i zastanawiamy się, dokąd się dziś wybrać, choć odpowiedź nie zmienia się od dwóch sezonów letnich, jednej zimy i jednych urodzin. Nasze wybieranie zaczęło się, kiedy Mamunia w zeszłym roku wróciła ze szpitala. Z brzuchatej zrobiła się z powrotem chuda, ale wbrew obietnicy nie przywiozła do domu dzidziusia. Zostawiła go w szpitalu wraz ze swoją radością.

Kiedy Tatuś był w domu, wszystko jakoś się układało. Cały czas przytulał Mamę, a pomiędzy ich łokciami i brzuchami tworzyły się luki w kształcie dziewczynki, w które wciskałam się, żeby i mnie ukochali. Ale kiedy Tata pracował, Mamunia kazała nam wychodzić z domu i bawić się gdzie indziej, więc tak robiłyśmy. Na ogół bawimy się na dolnej łące, a czasem na Wietrznym Wzgórzu. W oba te miejsca Mama zabierała nas na spacery, zanim umarł jej dzidziuś. Sądni, kiedy proszę, żeby poszła z nami, ale woli zostać w domu. Od razu zaczął w niej rosnąć nowy dzidziuś, ale radość nie wróciła.

I wtedy Tatuś umarł. Pewnego wiosennego dnia jechał traktorem po wzgórzu, spadł i został zgnieciony. To była tragedia. Tak powiedział ksiądz w kościele, ale to, co nastąpiło potem, okazało się katastrofą. Bez Taty żadna chwila nie jest dobra na pobyt w domu, więc co dzień musimy decydować, dokąd pójść."

Książkę kupisz tu: www.pascal.pl/nocna-tecza,2,6368.html

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |