Lonely Planet w Polsce!

Z przyjemnością informujemy o wejściu na rynek polski marki Lonely Planet!

Lonely Planet to najpopularniejszy wydawca przewodników na całym świecie istniejący od 1972r. W ciągu tego czasu wydał 120 milionów książek w jedenastu językach.

Wydawnictwo Pascal, od kilkudziesięciu lat zaangażowane w przewodnikowy rynek wydawniczy podjęło się wprowadzenia marki Lonely Planet do Polski.

 

Lonely Planet, tak samo zresztą jak i Pascal powstało z pasji podróżowania i podziwiania świata. Założycielami wydawnictwa byli Tony i Maureen Wheeler którzy zaraz po ślubie wyruszyli w daleką podróż przez Azję do Australii. Zajęło im to kilka miesięcy, a zaowocowało napisaniem przewodnika „Across Asia on the Cheap”, który sprzedał się w 1500 egzemplarzach. To był początek…

- Lonely Planet to od czterdziestu lat wiodące wydawnictwo turystyczne, które w swoich przewodnikach gwarantuje inspirujące i sprawdzone informacje dla osób, które planują podróż, są w drodze czy też uwielbiają czytać przewodniki we własnym fotelu. Nasi pisarze są ekspertami w swojej dziedzinie, gdyż opisane ścieżki przeszli na własnych nogach i to właśnie nimi się zachwycili. – przedstawia wydawnictwo Clare Mercer, dyrektor działu międzynarodowych licencji w Lonely Planet.

Łączna sprzedaż publikacji Lonely Planet sięga ponad 120 milionów egzemplarzy w jedenastu językach (te liczby nadal rosną!). Te przewodniki to nie tylko gwarancja świetnych tras, przydatnych informacji, pięknych zdjęć, ale i dotarcia do unikatowych miejsc, o których mówi Clare.

- Zawsze chcieliśmy wprowadzić do Polski publikacje Lonely Planet. My sami jak i  nasi autorzy wyrośliśmy na tych przewodnikach. To dla nas swoisty Święty Graal. Musieliśmy tylko poczekać na zmianę strategii wydawniczej firmy, która ograniczyła liczbę tłumaczeń – opowiada Agnieszka Hetnał, redaktor naczelna Pascala.

Już w drugim kwartale 2016 Polacy, którzy planują podróż do Gruzji, Grecji, Toskanii, na Kretę i Wyspy Kanaryjskie, będą mogli skorzystać z przewodników Lonely Planet.

- To nie była łatwa decyzja od których kierunków zacząć. Ogromna pula tytułów kusiła nas i długo zastanawialiśmy się co wybrać. Dodatkowy problem stanowiły niepokoje na świecie, które z pewnością zmienią utarte przyzwyczajenia wakacyjne Polaków – mówi redaktor Hetnał.

Niektóre tytuły ze względu na swoją obszerność podzielone są na dwa przewodniki – tak jest w przypadku Włoch i Indii.

- Po Indiach możemy podróżować miesiąc czy dwa, a i tak nie poznamy ich dokładnie. Mnie oczarowały całkowicie. Dlatego też nie wyobrażałam sobie, by dokonywać jakichkolwiek skrótów. Zdecydowaliśmy się więc podzielić najbardziej obszerne tomy na części. Tak jest już w przypadku Włoch i Indii – kończy redaktor naczelna.

Gdzie jednak będą podróżować Polacy w 2016 roku? O polecenie kierunków zapytaliśmy Lonely Planet.

- To ciężkie pytanie – jest przecież tyle świetnych miejsc na świecie! Do tego tematu trzeba podejść bardzo indywidualnie. W zeszłym roku wydaliśmy przewodnik „Best in Travel 2016”, który pokazuje najlepsze trendy, miejsca i doświadczenia na ten rok. Wybraliśmy 10 państw, 10 miast i 10 regionów. I przykładowo: Transylwania w Rumunii to najlepszy region, Kotor w Czarnogórze rozpoczęło listę „the best” w kategorii miast, a Botswana wskazaliśmy jako państwo numer 1 do odwiedzenia w tym roku, choć wiemy, że to dość oryginalny kierunek. Polska również wiodła prym w tym przewodniku. Nie zapominamy jednak o popularnych Włochach, Grecji czy Wyspach Kanaryjskich, bo to miejsca, gdzie można wiele zwiedzić, dobrze zjeść i odpocząć. – opowiada Clare.

Polski i Australijski wydawca mają imponujące plany, które z pewnością cieszą wszystkich, spragnionych świata. Pozostaje mieć nadzieję, że plany uda się zrealizować jak najszybciej.

Ofertę przewodników znajdziesz tu: www.pascal.pl/lonelyplanet


 

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |