Slow travel: Warszawa

wszystkie_okladki

Poznajcie nasze przewodniki ‘slow travel’!

To nasza nowa seria dla ludzi, którzy wolny czas lubią spędzać… w mieście! . Znajdziesz tu wszystko to, co najważniejsze w nowoczesnej tkance miejskiej: trasy spacerowe, rowerowe, street art, gry miejskie, bary dla wegan i wegetarian, klubokawiarnie, DIY, imprezy i festiwale.

Na pierwszy rzut idzie: WARSZAWA!

Autorkami są:

Katarzyna Krzywicka – absolwentka historii sztuki UW, menadżer kultury, koordynatorka programu „Warszawskie konserwacje”. Wielbicielka warszawskich smaków, Wilanowa, książek i ludzi.

Katarzyna Szumlas – absolwentka kulturoznawstwa, animatorka kultury, autorka projektu Miejsce Spotkań Warszawa. Kocha las, góry i teatr.

Sylwia Chutnik – urodzona w Warszawie. Pisarka, felietonistka. Żyje w mieście, o mieście pisze i w nim działa. Najbardziej lubi chodzić po dziwnych zakątkach niebezpiecznych miejsc.

W przewodniku znajdziecie rozdziały takie jak:

  • Alfabet miasta
  • Warszawa w dzień: słów kilka o dworcach
  • Po drugiej stronie lustra, czyli o warszawskiej Pradze
  • Jak szukać piękna w brzydkim centrum?
  • Żydowski szlak wspomnień i teraźniejszości
  • Nowoczesne Powiśle
  • Warszawa na talerzu
  • Warszawa kulturalnie
  • Warszawa aktywnie
  • Warszawa nocą


Warszawę rekomendują znani i lubiani:

"W Warszawie jestem od niedawna, co daje mi możliwość odkrywania i bycia zaskakiwaną na każdym kroku. Wiele rzeczy widzę i robię po raz pierwszy, często się gubię, co wbrew pozorom jest całkiem przyjemne. Lubię robić wszystko po swojemu i we własnym rytmie, jednak w przypadku tak dużego miasta - garść usystematyzowanych informacji bardzo się przydaje."

Natalia Knopek, autorka bloga Simplife.pl

 

"Warszawa- miasto w pędzie, którego już nic nie zatrzyma. Inspiruje artystycznie, kulinarnie, modowo. Aby zasmakować tej prawdziwej trzeba wiedzieć do których drzwi zapukać, w jaką uliczkę skręcić, ale warto to zrobić."

Kasia Ciejka, autorka bloga Travelicious.pl

 

"Miasto pełne zieleni w przestrzeni, warzywnych targach, roślinnych restauracjach i barach. Z gospodarstwami rolnymi na obrzeżach, ogródkami działkowymi pełnymi warzyw i owoców. To raj dla wegan i wegetarian."

Paweł Ochman, autor bloga Weganon.pl

„Agnieszka Osiecka pisała, że Warszawa była dla niej jak stara, brzydka żona - nie kochała jej, nie lubiła i nigdy jej się nie podobała, ale mimo to zawsze do niej wracała. Wy też będziecie wracać - tym bardziej, że Warszawa jest dzisiaj jak młoda, piękna i skrząca się diamentami kochanka."

Joanna Pachla, autorka bloga Wyrwanezkontekstu.pl

 

"Kiedyś wydawała mi się szara i zmęczona, dziś mam do niej stosunek tkliwy. Rozczula mnie, bawi i zaskakuje. Tak jak ta książka – dajcie się zaczarować Warszawie."

Basia Starecka, zastępczyni redaktor naczelnej KUKBUK-a, autorka bloga Nakarmiona Starecka


Przewodniki z serii "slow travel" kupicie TU.

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |