Nasz rok w Oriencie

9788376421575
Premiera:2013-06-19
ISBN:978-83-7642-157-5
Tytuł oryginalny:Two Old Fools on a Camel. From Spain and Back Again

Nasz rok w Oriencie


Premiera: 19.06.2013 r.

Oczamiduszy widzieli się na wielbłądach, popijali arabską herbatę i kupowali pamiątkina malowniczych bazarach. Tak Victoria i Joe wyobrażali sobie Bliski Wschód.Czy mieli rację?

Spragnienipoznania nowej kultury, Victoria i Joe przyjmują posady nauczycieli w prywatnejszkole angielskiej i wyjeżdżają na rok do Bahrajnu. Co zastaną na miejscu?

Rdzennimieszkańcy świata arabskiego to prawdziwa „galeria typów”, rodem z Baśnitysiąca i jednej nocy. Totalnie wyluzowany kierowca Jasim, do obłędu chciwaRachida, demoniczna matka Fatimy... Do tego uczniowie podwożeni przez szoferóww ferrari i mercedesach oraz mocno ekscentryczne grono nauczycielskie. Wszyscyuczynią życie Vicky i Joe nadzwyczaj kolorowym.

Czemuw krajach arabskich nie podaje się niczego lewą ręką?

Dlaczegonigdy – przenigdy – nie należy jechać tam podczas Ramadanu?

Czywszyscy mężczyźni mają na imię Muhammed?

Nietrzeba jechać do Bahrajnu, by poznać odpowiedzi.

Mówisię, że każdy, kto po raz pierwszy pracuje w bliskowschodnim kraju, musi doznaćszoku kulturowego. Victoria i Joe właśnie go doznali.

Jeślibyłeś lub dopiero rozważasz wyjazd do Egiptu czy Tunezji, ta książka jestwłaśnie dla Ciebie.

Bestsellery w tej kategorii

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |