Możesz być bogaty, czyli jak szwajcarzy osiągnęli sukces gospodarczy

Możesz być bogaty, czyli jak szwajcarzy osiągnęli sukces gospodarczy
Możesz być bogaty, czyli jak szwajcarzy osiągnęli sukces gospodarczy
9788376428611
Premiera:2016-09-14
ISBN:978-83-7642-861-1
Tłumacz:Arkadiusz Ziernicki
Tytuł oryginalny:Die Besserkönner. Was die Schweiz so besonders macht
Liczba stron:272 str.
Format:130x200
Typ oprawy:miękka
Tagi:biznes
Rok Wydania:2016

Możesz być bogaty, czyli jak szwajcarzy osiągnęli sukces gospodarczy

Poznaj tajemnice sukcesu Szwajcarii!

 

 • Dlaczego tylko szwajcarscy wyborcy mają prawo sami decydować o tym, jak wysokie podatki chcą płacić i na co państwu wolno wydawać ich pieniądze? Czy na takie prawo nie zasługują Anglicy czy Francuzi?

 • Dlaczego ten ubogi w surowce mały kraj eksportuje bezkonkurencyjne produkty najwyższej jakości – od serów przez turbiny i tekstylia po nanotechnologię i usługi? Dlaczego nie potrafi tego choćby takie mocarstwo jak Rosja?

 • Dlaczego Szwajcarom udaje się zebrać i utrzymać pod jednym dachem, w pokoju i z wzajemnym pożytkiem, cztery religie, cztery grupy etniczne mówiące czterema językami oraz 26 państewek zawzięcie pilnujących swej niezależności? Dlaczego w Belgii czy na Bałkanach podobna sytuacja doprowadza do wrzenia?

   

  Wolfgang Koydl, znany niemiecki dziennikarz i zagraniczny korespondent „Süddeutsche Zeitung”, błyskotliwie analizuje szwajcarski system gospodarczy, który stał się podstawą wieloletniego dobrobytu. Szwajcaria wiele rzeczy robi lepiej, dlatego wiedzie jej się tak dobrze. Jej obywatele mają więcej pieniędzy, więcej praw i są bardziej zadowoleni z życia niż mieszkańcy innych krajów. Czy powinniśmy im zazdrościć? Raczej naśladować. Możliwe, że od tego zależy przetrwanie demokracji w Europie.

   

   

  Lubię być Szwajcarem. Możliwość życia w państwie, które nie rozpętuje od razu światowej katastrofy, gdy coś w nim się nie udaje, jest szansą.

  Friedrich Dürrenmatt

Klienci kupili również:

Bestsellery w tej kategorii

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |