Meksyk [Pascal Lajt]

9788376425993
ISBN:978-83-7642-599-3
Liczba stron:156
Format:115x190
Typ oprawy:miękka-PUR
Cena:26.90PLN
Dostępność:duża

Meksyk [Pascal Lajt]

• Gdzie jest oś wszechświata?
• Czaszka z cukru czy z czekolady?
• Z którymi rekinami można bezpiecznie popływać?
• Kto może pierwszy zobaczyć wschód słońca w Meksyku?

Jukatan, czyli nowe spojrzenie na półwysep. Podczas wyjazdu z Pascalem odkryjesz Majów nie tylko w maju!

Jukatan, otoczony wybrzeżem pełnym migrujących flamingów, rozciągający się na podziurawionej labiryntem podziemnych rzek i cenotes o krystalicznej wodzie wapiennej równinie półwyspu Jukatan, szczyci się wspaniałą historią i kulturą.
Obecnie mieszka w nim ponad 2 mln rdzennych Majów, mówiących własnym językiem, kultywujących wielowiekową tradycję uprawy kukurydzy, wyznających religię, w której ciągle są obecne elementy prehiszpańskich wierzeń, oraz stosujących naturalną medycynę. W czasie podróży po miastach i wioskach spotyka się ubrane w ręcznie haftowane stroje huipil kobiety wędrujące z pól do domów, mężczyzn wracających z polowania lub zbierania chrustu na opał, bawiące się na placach i ulicach dzieci. Krytych strzechą palmową domostw nigdy nie zamyka się na klucz. Turystę fascynują dawne hacjendy sizalowe, sprawiające wrażenie, jakby czas się w nich zatrzymał, przepełniona nostalgią muzyka i lokalna kuchnia, zupełnie inna niż w pozostałej części kraju. Jukatańscy Majowie są bezpośrednimi spadkobiercami wiedzy o życiu i sposobu myślenia swoich przodków z Chichén Itzá czy Uxmalu.
Jerzy A. Mrożek, tłumacz i autor książek o tematyce meksykańskiej

Klienci kupili również:

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |