Madonna. Królowa muzyki pop

9788376420523
Premiera:2012-08-08
ISBN:978-83-7642-052-3
Tytuł oryginalny:Madonna. Blond ambition
Typ Asortymentu:Książka

Madonna. Królowa muzyki pop

 

Prowokuje, wzbudza kontrowersje, szokuje.

Tworzy nowe trendy i zdobywa szczyty list przebojów.

Jest zuchwała, bezwstydna i ambitna.

 

Królowa muzyki pop może być tylko jedna

 

Biografia Madonny pokazuje, za co była kochana i potępiana. Ujawnia jej relacje z rodziną, partnerami i współpracownikami oraz ich wpływ na kształt jej utworów. Prezentuje single, albumy, klipy, filmy i trasy koncertowe artystki. Opisuje jej najśmielsze pomysły, największe porażki i zjawiskowe sukcesy.

 

Gdyby nagrała tylko Like a Prayer, Vogue, Frozen i Time Stood Still, to i tak miałaby już stałe miejsce w historii muzyki rozrywkowej.

Marek Niedźwiecki

 

Od ćwierć wieku przesuwa granice tego, co dopuszczalne w muzyce popularnej, wciąż na nowo definiując słowo „prowokacja”. Najciężej pracująca gwiazda światowego show-businessu, wymagająca bardzo wiele od wszystkich, a najwięcej od siebie. W wieku 53 lat jest ikoną popkultury o sylwetce i scenicznej sprawności dwudziestoletniej mistrzyni fitnessu, podobno także dzięki wciąż młodszym życiowym i łóżkowym partnerom. Jej estradowy show od lat jest punktem odniesienia dla tego, co najbardziej awangardowe w branży. Filmy, w których występowała, otrzymały nominacje do najważniejszych nagród. Teledyski dały nową jakość tej formie sztuki. I co najważniejsze – jej dyskografia to już klasyka muzyki rozrywkowej przełomu wieków. A ona wciąż pędzi do przodu na złamanie karku. Zawsze o krok przed publicznością.

Piotr Metz, Trójka Polskie Radio

 

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |