Książka której nie ma

9788376425344
Premiera:2015-05-20
ISBN:978-83-7642-534-4
Tytuł oryginalny:EL PASO DE LA HELICE
Liczba stron:464
Format:130x200
Typ oprawy:miękka-klejona

Książka której nie ma

 

Wciągająca powieść o poszukiwaniu autora bestsellerowej sagi

 

Madryt. David Peralta pracuje w wydawnictwie, które opublikowało bestsellerową sagę pt. Spirala. Książki z tej serii sprzedano w milionach egzemplarzy na całym świecie, a czytelnicy niecierpliwie czekają na kolejny tom. Problem w tym, że wydawca od czterech lat nie otrzymał następnej części mistrzowskiego dzieła.

 

Sytuację pogarsza głęboko skrywany sekret – nikt nie wie, kto jest autorem powieści. Podczas gdy przyszłość wydawnictwa wisi na włosku, David dostaje zadanie odszukania tajemniczego autora. Ale jak znaleźć człowieka, który robi wszystko, by zachować anonimowość? Enigmatyczne wskazówki zaprowadzą Davida do wioski w Pirenejach, zamieszkiwanej przez wyjątkowych ludzi. Nieoczekiwanie dzięki tej podróży redaktor spojrzy na swoje życie z zupełnie nowej perspektywy.

 

W tym samym czasie w Madrycie… pewien egzemplarz Spirali w przedziwny sposób wpływa na losy czterech innych osób.

 

Można by powiedzieć, że to opowieść o redaktorze na tropie książki, zaginionego autora i sukcesu wydawniczego. Historia z tajemnicą, miłością i zaskakującym rozwiązaniem. Do tego w egzotycznym klimacie urokliwej Katalonii. I tak jest, ale to także opowieść o tym, że szukając książki, której nie ma – można odnaleźć prawdę o swoim życiu. Kawałek dobrej, zajmującej prozy, polecam miłośnikom książek o... fenomenie książki.

Katarzyna Droga, Redaktor Naczelna magazynu SENS

 

Santiago Pajares

Urodzony w Madrycie w 1979 r. W wieku dwudziestu trzech lat napisał swoją pierwszą powieść. Wielokrotnie nagradzany reżyser, scenarzysta i producent filmów krótkometrażowych.

Klienci kupili również:

Bestsellery w tej kategorii

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |