Kim być? Sheila zaczyna od nowa

9788376422275
Premiera:2014-03-05
ISBN:978-83-7642-227-5
Tłumacz:Arkadiusz Belczyk
Tytuł oryginalny:How should a person be?
Liczba stron:304
Format:135x2015
Typ oprawy:twarda
Tagi:literatura współczesna
Rok Wydania:2014
Cena:17.96PLN
Dostępność:duża

Kim być? Sheila zaczyna od nowa

Ta powieść zdumiewa, intryguje, ekscytuje, drażni.

Nie bierze jeńców. Nikogo nie pozostawia obojętnym.

 

Wciągająca historia burzliwej, pełnej emocji przyjaźni dwóch kobiet.

 

Sheila, główna bohaterka, to pisarka tuż po rozwodzie, dorabiająca w salonie fryzjerskim. Margaux jest odnoszącą sukcesy malarką. Pierwsza usiłuje napisać sztukę na zlecenie, druga bierze udział w konkursie na najbrzydszy obraz. Ich przyjaźń jest dla obu zaskoczeniem.

 

W życiu Sheili pojawią się też ekscentryczni artyści, perwersyjny kochanek i podróż do Nowego Jorku. Wszystko to w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, kim być, jakim być człowiekiem.

 

Kontrowersyjna powieść. Nowatorska, odważna i bezwstydnie szczera. Zadziwia i prowokuje.

 

Opowieść o kobietach, które kiedyś wierzyły, że mają nieograniczone możliwości i świat stoi przed nimi otworem, a teraz pracują za grosze, mieszkają w ciasnych kawalerkach i umawiają się na randki z frajerami.

Onet.pl

 

Bohaterki nie zabiegają o tego samego faceta, nie rozmawiają o związkach damsko-męskich (…), nie konkurują, nie biją się, nie podkładają sobie świni. To dlatego między innymi książka jest trudna w odbiorze dla przeciętnego mężczyzny.

Barbara Szelewa, „Krytyka Polityczna”

 

To inne kobiety, nie mężczyźni (…), mają największy wpływ na przemianę dziewczyn w kobiety. Inne kobiety, nie mężczyźni, umożliwiają wyrażenie i odkrywanie samej siebie. Inne kobiety, nie mężczyźni, są świadkami triumfów i tragedii młodych kobiet. To w innych kobietach, nie w mężczyznach, jednocześnie odnajdujemy się i zatracamy.

Anna Holmes, „New Yorker”

 

Przedziwna, ale zabawna wyprawa w poszukiwaniu autentyczności.

Margaret Atwood

 

Powieść okrzyknięta Książką Roku 2012 przez:

„The New York Times Book Review”, „The New Yorker”, „San Francisco Chronicle”, „The New Republic”, „The New York Observer”.


Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |