Japonia - Złota Seria

9788381034319
9788381034319
Japonia - Złota Seria
Premiera:2019-03-13
ISBN:978-83-8103-431-9
Liczba stron:288
Format:142x200
Typ oprawy:miękka
Rok Wydania:2019
Cena:59.90PLN
Dostępność:duża

Japonia - Złota Seria

TOKIO – FUTURYSTYCZNA MERTOPOLIA

BUDDYJSKIE ŚWIĄTYNIE W KIOTO

PIASKOWE RZEŹBY W PARKU SANIN KAIGAN

 

Stolica Japonii zdumiewa tłumami ludzi, złożoną i efektywną siecią transportu publicznego oraz futurystyczną nowoczesnością.

Jagna Nieuważny i Agata Fijałkowska – autorki przewodnika

 

#tokyoskytree

Mierząca 634 m najwyższa wieża stolicy, która jest symbolem nowoczesności i rozwoju miasta. Dwa tarasy widokowe pozwalają na podziwianie panoramy Tokio.

 

#kioto

Dawna rezydencja cesarza, obecnie półtoramilionowe, nowoczesne miasto. Kioto jest dziś kierunkiem turystycznym numer jeden w kraju i największym skarbcem zabytków światowej klasy.

 

#fujisan

Aktywny wulkan, najwyższa góra w kraju i zarazem jego symbol. W 2013 r. Fudżi wpisano na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.

 

#sushi

Najpopularniejsza potrawa japońska, czyli kawałki surowej ryby z różnymi dodatkami położone na ugotowanym i zakwaszonym octem ryżu.

 

 

 

 

Jagna Nieuważny – tłumaczka, doktorantka i wykładowczyni na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Specjalizuje się w buddyzmie japońskim. Uwielbia odwiedzać świątynie gęsto rozsiane po Kraju Kwitnącej Wiśni. Miłośniczka dobrej japońskiej kuchni.

 

Agata Fijałkowska – japonistka i doktorantka sinologii na uniwersytecie w Tajwanie. Specjalizuje się w stosunkach sino-japońskich od końca XIX w. Jej największą pasją są podróże po Azji i smakowanie lokalnej kuchni.

Klienci kupili również:

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |