Jak wygrać życie. Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei

9788381036313
Premiera:2020-09-16
ISBN:978-83-8103-631-3
Liczba stron:272 (w tym 2 wkładki po 8 str.
Format:144x208
Typ oprawy:miękka
Tagi:polska, psychologiczne
Rok Wydania:2020
Cena:39.90PLN
Dostępność:duża

Jak wygrać życie. Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei

Można się pokłócić, potem się pogodzić. Można zbudować dom i go zburzyć. Ale nic, nikt i nigdy nie cofnie człowieka, który znalazł się po drugiej stronie życia. To jest powód, żeby z całych sił walczyć o każde ludzkie istnienie – mówi profesor Alicja Chybicka, onkolog dziecięcy, hematolog, pediatra, immunolog, specjalista medycyny paliatywnej.
Trudno policzyć, ile dzieci wyleczyła z ciężkich, śmiertelnie groźnych chorób nowotworowych. Niektóre z nich miały zaledwie kilkanaście procent na przeżycie. Dziś studiują, pracują, nagrywają teledyski, jeżdżą konno. I chcą być onkologami.


Ta książka wyjaśnia, dlaczego szanse leczenia chorób nowotworowych u dzieci były bardzo niskie i jakie przełomy w medycynie zaczęły odwracać ten trend.
To również opowieści pacjentów, którzy dają świadectwo tego, że dzięki nadziei i determinacji – walkę z rakiem można wygrać.

Chciałabym z wysokości ośmiotysięcznika zobaczyć świat, w którym już nigdy żadne dziecko nie zachoruje na nowotwór. W którym my, lekarze onkolodzy dziecięcy, już nie będziemy potrzebni.


Prowadzę wojnę z Panem Bogiem o każde ludzkie istnienie po to, by mogło pozostać na tym świecie jak najdłużej.
prof. Alicja Chybicka

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |