Gdańsk i Kaszuby na weekend [Seria na weekend]

9788375131871
ISBN:978-83-7513-187-1
Typ Asortymentu:Książka

Gdańsk i Kaszuby na weekend [Seria na weekend]

Kaszuby, kraina w północnej Polsce, stanowiąca część Pomorza, od niepamiętnych czasów zamieszkiwana jest przez Kaszubów. Trudno dokładnie wyznaczyć jej granice, ponieważ są to tereny, na których historia nie odcisnęła swojego piętna. To, co można by było powiedzieć o Kaszubach, to fakt, iż rozpościerają się od Morza Bałtyckiego na południe i obejmują swym zasięgiem zarówno piaszczyste plaże wybrzeża, rozległe obszary leśne, jak i bajeczne jeziora.

Kaszuby są uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Z tego względu często określa się je szczytnym mianem "Szwajcarii Kaszubskiej". Największe bogactwo regionu stanowią nieskażone przez cywilizacje zielone lasy oraz malowniczo położone, krystalicznie czyste jeziora. Prym wiedzie przepiękny kompleks Jezior Wdzydzkich tzw. "Kaszubskie Morze". Malowniczo współgrające ze sobą lasy, pola, łąki i jeziora czynią Kaszuby urokliwym i zarazem niepowtarzalnym miejscem.

Jednak Kaszuby to nie tylko nietknięta przez ludzką rękę natura, ale też miasta obfitujące w zabytki najwyższej klasy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Gdańsk, położony u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Tajemnicze zaułki prowadzące donikąd, kamieniczki odbijające się w wodach Motławy, gwarne kawiarenki... Pisząc o Gdańsku, koniecznie trzeba wspomnieć o zamieszkującej go specyficznej mieszance potomków przedwojennych gdańszczan i ludzi przybyłych tu po 1945 r. z całej Polski i kresów wschodnich. Gdańsk zachwyca, a żeby się o tym przekonać, trzeba być na miejscu i poczuć jego klimat.

"Gdańsk i Kaszuby na weekend" zostały napisane z myślą o Tobie turysto, wczasowiczu czy wędrowcu, który niecierpliwie czekasz na urlop lub weekend.

Ten przewodnik spełni Twoje oczekiwania i oczekiwania wszystkich innych zajętych i zapracowanych współczesnych ludzi, gdyż pokazuje, jak interesująco spędzić wolne od pracy dni. Z nim żaden weekend, nawet deszczowy i zimny, nie będzie nudny.

Przewodnik jest lekki i - dzięki spirali oraz skrzydełkom mogącym pełnić rolę zakładek - poręczny. Łatwo zapakować go do torby lub walizki. Z przyjemnością się go też z tej torby lub walizki wyjmuje. "Weekend" może się podobać: czarna, dynamiczna okładka, strony z kolorowymi marginesami, ramkami, wyróżnieniami oraz pięknymi zdjęciami i barwnymi mapkami.

Największym atutem przewodnika jest jednak jego koncepcja - podział na starannie zaplanowane dwudniowe trasy, prowadzące do najciekawszych miejsc opisywanego regionu: zabytków, rezerwatów przyrody, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Dzięki temu wystarczy wskoczyć w samochód, wybrać trasę ze spisu treści i zanurzyć się w przyjemności, jakie oferuje czas wolny. O resztę zadba przewodnik.

Istotną zaletą "weekendu" jest też czytelny układ informacji. Trasy opisane w przewodniku są wyszczególnione na poglądowej mapce na wewnętrznej okładce. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu trasy, barwnej mapki, czasu i planu zwiedzania na każdy dzień oraz opisów poszczególnych "punktów programu". Opisy tworzą informacje historyczne lub przyrodnicze oraz praktyczne (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwne zdjęcia. Przy każdym obiekcie podano przybliżony czas zwiedzania. Miejsca, szczególnie ciekawe lub charakterystyczne, wyróżniono piktogramami. Kolorowe ramki zawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Każdą trasę zamykają informacje dotyczące noclegów, gastronomii, rozrywek, imprez... Z "weekendu" korzysta się łatwo, przyjemnie, bez stresu. Z "weekendem" spędza się czas na luzie.

Przewodniki na weekend pokazują, że by żyć ciekawie, nie trzeba przepływać przez ocean. Wystarczy wyskoczyć za miedzę. Polska jest ciekawa!


Podyskutuj o przewodniku na forum >>>

Bestsellery w tej kategorii

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |