Dubaj i Emiraty Arabskie - Złota seria

Dubaj i Emiraty Arabskie - Złota seria
Dubaj i Emiraty Arabskie - Złota seria
Dubaj i Emiraty Arabskie - Złota seria
9788381034340
Premiera:2019-10-02
ISBN:978-83-8103-434-0
Liczba stron:288
Format:142x200
Typ oprawy:miękka
Rok Wydania:2019

Dubaj i Emiraty Arabskie - Złota seria

#burjalarab

Jeden z najsłynniejszych, najdroższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Kształtem przypomina żagiel arabskiej łodzi.

#palmajumeirah

Sztuczna wyspa wybudowana na podobieństwo palmy daktylowej – symbolu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nazywana jest ósmym cudem współczesnego świata.

 

#grandmosque

Meczet tak piękny, że trudno opisać go słowami. Wnętrza ozdobione marmurem, złotem i błyszczącymi kamieniami przykrywają wielkie, śnieżnobiałe kopuły.

 

#veganfood

Dubaj to raj dla wegan – poza falafelem i humusem można tu znaleźć niezliczone jarskie potrawy pochodzące z kuchni arabskiej, indyjskiej, libańskiej…

 

 

Dubaj fascynuje i zachwyca na każdym kroku. W ciągu kilkudziesięciu lat z małej wioski przekształcił się w metropolię o ambitnych projektach architektonicznych, centrum finansowe, a także symbol luksusowego życia i przekraczania granic niemożliwego.

Joanna Składanek, autorka przewodnika

 

Joanna Składanek

Absolwentka turystyki i rekreacji, fotografka oraz autorka licznych artykułów podróżniczych. Prowadzi portal UAE Inside Out. Od ponad 10 lat mieszka w Dubaju, którego kosmopolityczny urok z domieszką arabskiej kultury nieustannie odkrywa na nowo.

 

Katarzyna Adamus

Przez osiem lat mieszkała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie pracowała jako dziennikarka w branży turystycznej. Miłośniczka natury, ludzi i poznawania nowych kultur. Zwiedziła „pół świata”, a kilka krajów miała okazję poznać dogłębnie. Oprócz podróży pasjonuje ją psychologia oraz mindfulness.

 

 

KALEJDOSKOP

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale baliście się zapytać. Smaki kraju, kultura i sztuka, najlepsze pamiątki, słowniczek. I wiele, wiele więcej.

ZWIEDZANIE

Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, o których będziecie pamiętać latami. Pomocne polecenia i wskazówki lokalnych mieszkańców oraz autorów-podróżników Pascala.

PRZYDATNE

Rozdział ważny przed wyjazdem, ale i w trakcie podróży. Najważniejsze informacje praktyczne (np. dojazd z lotniska do centrum, czas lokalny, pieniądze, dostęp do Internetu, numery alarmowe i kierunkowe, placówki dyplomatyczne). Najistotniejsze z tych informacji znajdziecie także na okładce rozkładanej mapy.

Klienci kupili również:

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |