Cypr [Przewodniki Pascala]

9788375134360
ISBN:978-83-7513-436-0
Typ Asortymentu:Książka

Cypr [Przewodniki Pascala]


Szczególny czar Wyspy Afrodyty nietrudno dostrzec, przechadzając się wąskimi uliczkami starej Nikozji, Pafos czy Limassol, gdzie można natknąć się na mężczyzn grających w tryktraka lub tawali - tradycyjne gry cypryjskie - rozprawiających przy szklaneczce ouzo lub komandarii o polityce, temacie wszechobecnym na wyspie. Z dala dobiega gwar miejskiego targu, a zapachy kebabu, suflaki bądź meze, dochodzące z okolicznych knajpek, zlewają się z dźwiękiem dzwonów pobliskiej cerkwi lub zawodzeniem muezzina wzywającym na modły do meczetu.

Rude koty leniwie towarzyszą kupcom pchającym stragany na kółkach i różnego rodzaju kramy z pamiątkami, spośród których ceramika z Kórnos, koronki z Léfkary, wiklina, wyroby skórzane i miedziane uznawane są za wizytówki Cypru. Szkoda opuszczać tę jakże gościnną i bezpieczną wyspę, gdzie podobno nie zamyka się na klucz domów ani samochodów, a wszyscy pozdrawiają się uprzejmym kalimera.

Praktyczny przewodnik Cypr, dokładny, przejrzysty, obszerny, napisany "w podróży", przeznaczony jest dla Ciebie, jeśli podróżujesz indywidualnie. Wszystkie informacje otrzymujesz podane w najdrobniejszych szczegółach, pozwalających na samodzielne gospodarowanie czasem w taki sposób, by zobaczyć to, co zobaczyć naprawdę chcesz, zjeść w miejscu, którego klimat z pewnością będzie Ci odpowiadał - a za nocleg zapłacić tyle, ile akurat masz na ten cel odłożone w kieszeni. Przy każdej atrakcji rozpisane są godziny otwarcia, koszt wejścia oraz dane kontaktowe (zwykle telefon, dokładny adres oraz e-mail).

Przewodników na rynku nie brakuje – wiele z nich jednak to przedruki zagranicznych autorów, bazujące na informacjach polskiemu turyście odległych. W Praktycznym Przewodniku napisanym przez rodzime podróżniczki dostajesz komplet niezbędnych wskazówek umożliwiających takie rozplanowanie pobytu, by czuć się swobodnie i wykorzystać go w pełni.

Uwaga! Wprowadziliśmy do sprzedaży przewodniki w dwóch wersjach – w tradycyjnej oraz z zaokrąglonymi rogami. To, która z wersji trafia do klienta, zależy od aktualnych stanów magazynowych naszego dystrybutora.
Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |