Co się stanie z Ameryką

9788381032339
Premiera:2018-06-06
ISBN:978-83-8103-233-9
Liczba stron:336
Format:162x210mm
Typ oprawy:miękka
Tagi:podróże, znane z TV, świat, znane postaci
Rok Wydania:2018
Cena promocyjna:21.95PLN
Stara cena:39.90PLN
Oszczędzasz 17.95PLN (45%)
Promocja do dnia: 30-09-2018

Co się stanie z Ameryką

Starcie Donalda Trumpa i Hillary Clinton ujawniło wszystkie lęki i słabości Ameryki, które i dziś dzielą społeczeństwo.

 

Jak to się stało, że na multimilionera i gwiazdora show-biznesu, znanego z dość lekceważącego stosunku do kobiet, oskarżanego o seksizm, rasizm i ksenofobię, zagłosowała większość białych kobiet?

Dlaczego doskonale przygotowana do objęcia prezydentury, kompetentna, obyta w świecie polityczka nie zdołała wytłumaczyć się ze swoich powiązań z biznesem, odeprzeć oskarżeń o kłamstwa ani ocieplić wizerunku?

 

Dorota Warakomska pokonała tysiące kilometrów i odwiedziła dwadzieścia stanów, zgłębiając rozczarowanie jednych Amerykanów, nadzieję drugich, tęsknotę trzecich, niezdecydowanie innych. Pokazuje Amerykę oczami zwykłych ludzi. Co dziś jest ważne dla Amerykanek i Amerykanów? Za czym tęsknią? Czego chcą?

I co się stanie z Ameryką?

 

Dorota Warakomska – dziennikarka, wieloletnia korespondentka TVP w USA. Aktywnie działa na rzecz praw kobiet.

 

To, co my w Europie uważamy za Amerykę, to tak naprawdę Nowy Jork i Los Angeles. Gdyby mieszkańcy tych miast przesądzali o wynikach wyborów, to ani George W. Bush, ani Donald Trump nigdy nie zamieszkaliby w Białym Domu. Żeby zrozumieć dlaczego tak się stało, trzeba poznać Amerykę małych miasteczek i pustoszejących miast. Dorota Warakomska poznała i opisała je doskonale. Ta książka to klucz do zrozumienia Ameryki, a co za tym idzie – świata.

Piotr Kraśko

 

Autorka zna Amerykę od podszewki. Podczas wyborów nie śledziła doniesień mediów, lecz pytała i słuchała zwykłych obywateli. Ameryka, która wybrała na swojego prezydenta Donalda Trumpa, pokazuje się w tej książce w całej złożoności. Co doprowadziło do zwycięstwa miliardera? Gdzie rozpocznie się jego klęska? Czy zainicjuje ją nowe pokolenie amerykańskich kobiet?

Agnieszka Holland

 

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |