Chorwacja. Dalmacja [Pascal Lajt]

9788376421148
ISBN:978-83-7642-114-8
Cena:26.90PLN
Dostępność:duża

Chorwacja. Dalmacja [Pascal Lajt]


Premiera: 13.03.2013 r.

Który obiekt jest tak duży, że go...nie widać?
Jakie koncerty odbywają się nanabrzeżu Zadaru?
Skąd jest najlepszy widok nawszystkie zabytki Dubrownika?
W której latarni morskiej możnaprzenocować?

Chorwacja, czyli nowe spojrzenie nawybrzeże Adriatyku.
Po wyjeździe z Pascalem odkryjeszmiejsce na wakacje. Dalmację.

Dalmacja to jednaz najpiękniejszych krain w Europie. Turystów przyciąga łagodnyklimat, wspaniała przyroda i bogactwo kulturalne regionu. Znajdują tu cośdla siebie miłośnicy kąpieli w ciepłym morzu i nurkowaniaw przejrzystej wodzie, żeglarze i plażowicze. Ci, którzy preferująwypoczynek w towarzystwie, mają do dyspozycji gwarne ośrodki turystyczne,a poszukujący ciszy i samotności mogą ukryć się w którejśz licznych, schowanych przed światem zatoczek, lub na jednej z wieluwysp w pobliżu adriatyckiego wybrzeża.

„Na wzgórze Srd od niedawna możnawjechać kolejką linową. Ja jednak proponuję wspiąć się po schodkach krętym,pieszym szlakiem, którym w 1991 r. szli ochotnicy na odsiecz oblężonejcesarskiej fortecy. Widoki z tego szlaku są niesamowite, temat doprzemyśleń też bardzo ciekawy. No i przyda się zrzucić trochę tłuszczyku,nabranego z bałkańskiej kuchni!”.
Wojciech Orliński, „GazetaWyborcza”

Klienci kupili również:

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |