Błękitne niebo i czarne oliwki

9788375139389
ISBN:978-83-7513-938-9

Błękitne niebo i czarne oliwki


W przypływie nagłego impulsu, JohnHumphrys - brytyjski dziennikarz telewizyjny - kupuje zrujnowany dom na Peloponezie z zapierającym dech wpiersiach widokiem na Morze Egejskie. W odbudowie domu pomaga mu mieszkający wAtenach i ożeniony z grecką prawniczką syn, Christopher. Nadzór nad budowąprzejmuje Thakis, teść Christophera, z zawodu inżynier budownictwawodno-lądowego. Czy coś może pójść nie tak? WSZYSTKO.

Był Styczeń2006 roku. W ciągu sześciu tygodni stałem się właścicielem placu budowy, dwóchhektarów zalesionego stoku, ruin domku na plaży, uroczego gaju cytrynowego iBóg raczy wiedzieć ilu pradawnych drzew oliwnych. Minęło lato, potem kilka lat,a plac budowy pozostał tym, czym był: placem budowy. Ta książka opowiadahistorię tego okresu. Gwoli sprawiedliwości, zawiera również wersję wydarzeń Christophera,a także jego spostrzeżenia na temat zamieszkiwania przez cudzoziemca w jednym znajbardziej patriotycznych i przesiąkniętych tradycją krajów. Ci z nas, którzyspędzili kiedyś w Grecji wakacje, myślą, że coś na ten temat wiedzą. Jakprzekonałem się na własnej skórze po kilku latach -większość z nas nie ma o tymnajmniejszego pojęcia. (Fragment książki)

Zabawna, poruszająca i jedna z najprzyjemniejszychksiążek roku „Country Life"

Bestsellery w tej kategorii

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |