Birma - Złota seria

Birma - Złota seria
Birma - Złota seria
Birma - Złota seria
9788381035088
Premiera:2019-10-02
ISBN:978-83-8103-508-8
Liczba stron:288
Format:142x200
Typ oprawy:miękka
Rok Wydania:2019
Cena:59.90PLN
Dostępność:duża

Birma - Złota seria

#thanaka

Maseczka ze sproszkowanej kory z drewna thanaka połączonej z wodą nie tylko chroni przed słońcem, jest również bardzo zdrowa dla cery.

#pagoda

Nieodłączny element krajobrazu Birmy. Ich białe lub złote iglice zdobią wzgórza, błyszcząc z oddali. Są naprawdę wszędzie – nawet na plaży!

#shinbyu

Na przełomie marca i kwietnia birmańscy buddyści świętują przyjęcie nowicjuszy do klasztorów. Ulicami przechodzą niezwykle kolorowe i głośne procesje.

#teakwood

Spacer najdłuższym mostem tekowym na świecie, drewniane zdobienia klasztorów i oryginalne pamiątki – figurki Birmańczyka w kapeluszu.

 

Na myśl o Birmie przed oczami stają mi uśmiechnięte twarze wysmarowane thanaką, tysiące pagód tworzących niezwykłe pejzaże, jedyne w swoim rodzaju drewniane klasztory oraz kierowcy z iście ułańską fantazją.

Maria Magdalena Krychowska, autorka przewodnika

 

Małgorzata i Mariusz Kania

Już ponad dekadę wspólnie przemierzają świat. W międzyczasie ich drużyna powiększyła się – wraz z nimi podróżują małe stópki. Odwiedzili już cztery kontynenty: Azję, Afrykę, Amerykę Północną i Południową. Prowadzą blog podróżniczy Habli Babli i łączą przygodę z życiem zawodowym.

 

Maria Magdalena Krychowska

Slawistka, absolwentka podyplomowych studiów PR oraz asesor BREEAM. Miłośniczka Bałkanów i Azji Południowo-Wschodniej. Odwiedziła przeszło 30 krajów. Autorka bloga podróżniczego OkiemMaleny.pl.

 

KALEJDOSKOP

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Birmie, ale baliście się zapytać. Smaki kraju, kultura i sztuka, najlepsze pamiątki, słowniczek. I wiele, wiele więcej.

ZWIEDZANIE

Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, o których będziecie pamiętać latami. Pomocne polecenia i wskazówki lokalnych mieszkańców oraz autorów-podróżników Pascala.

WYCIECZKA

Aby zrozumieć Birmę, warto odbyć podróż do najważniejszej buddyjskiej świątyni w Yangonie, cofnąć się w czasie wśród pagód Baganu, by ponownie wrócić do teraźniejszości w Mandalay i poznać różnorodność etniczną nad jeziorem Inle.

PRZYDATNE

Rozdział ważny przed wyjazdem, ale i w trakcie podróży. Najważniejsze informacje praktyczne (np. dojazd z lotniska do centrum, czas lokalny, pieniądze, dostęp do Internetu, numery alarmowe i kierunkowe, placówki dyplomatyczne). Najistotniejsze z tych informacji znajdziecie także na okładce rozkładanej mapy.

Klienci kupili również:

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |