Ava Gardner - wyznania intymne

9788376422343
Premiera:2013-11-06
ISBN:978-83-7642-234-3
Tytuł oryginalny:AVA: The Secret Conversations

Ava Gardner - wyznania intymne

 

Miałam cholernie ciekawe życie. I dlatego chcę ciekawej książki, która powie, jak było naprawdę.

 

Brutalnie szczera i nieobliczalna!

 

Co skrywają wyznania Avy Gardner, za które Frank Sinatra był gotów zapłacić milion dolarów, aby tylko nie dopuścić do ich publikacji?

 

W styczniu 1988 r. Peter Evans otrzymał telefon, który na zawsze zmienił jego życie. Ikona kina, Ava Gardner, złożyła mu propozycję nie do odrzucenia…

 

Ponad dwa lata pracowali nad książką, której wydania niestety żadne z nich nie dożyło. Ava zmarła na zapalenie płuc w 1990 r., Peter na zawał serca pod koniec 2012 r.

 

Wyznania Avy były tak kontrowersyjne, że książka musiała czekać na premierę ponad 25 lat.

 

Wyznania intymne to opowieść o wspaniałym życiu „najpiękniejszego zwierzęcia na świecie”.

To historia o czasach sławy, seksualnych podbojach i intymnych szczegółach gwiazd, takich jak Frank Sinatra, John Huston, Humphrey Bogart, a nawet sam Hemingway.

 

To niezwykłe dzieło. Czytając je, zakochujemy się w Avie bez pamięci, współczujemy jej, złościmy się na nią. Przede wszystkim jednak jesteśmy zdumieni, kiedy ta piękna filigranowa kobieta klnie jak szewc, upija się do nieprzytomności i śmiało opowiada o sobie jak o największej nimfomance Hollywood.

 

„Sława dała mi wszystko to, czego nigdy nie chciałam” – powiedziała kiedyś Ava Gardner. Ta książka nie byłaby tak brutalnie szczera, gdyby aktorka zdążyła ją zautoryzować. W Wyznaniach intymnych Gardner nie oszczędza nikogo, nawet samej siebie. Aktorka wspomina życiowe błędy, skandale, namiętne romanse oraz burzliwe małżeństwa. Czytając tę książkę, miałam wrażenie, że rozmawiam z Avą – fascynującą, kontrowersyjną, nieposkromioną gwiazdą kina.

Weronika Rosati

 

To nie jest zwyczajna biografia. To niecodzienna książka o aktorce, która zna swoją wartość i wie, że nic nie zdoła jej osłabić. Dowiadujemy się o Avie rzeczy zaskakujących, niezwykłych, czasem szokujących. Ostrym językiem opowiada szczerze, nie bojąc się kontrowersji, o kulisach kariery, z której nigdy nie była w pełni zadowolona, o konflikcie z Hollywood, o życiu w Hiszpanii i Anglii. Na ekranie bywała femme fatale, ale i pełną ciepła dziewczyną z rewii. Jednak jej najsławniejsze role ukazują wyrachowaną i cyniczną w stosunku do mężczyzn piękność obdarzoną mocnym charakterem. Jej opowieść, pełna intymnych wyznań, pozwala zrozumieć magię kina, które dziś jest już legendą.

Andrzej Kołodyński, redaktor naczelny miesięcznika

KINO


 

Mapa strony Polityka prywatności Chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz do nas | Masz problem?  Skontaktuj się                                                              |